Partner serwisu
01 marca 2017

Ceny ropy w USA lekko do góry; zapasy surowca w USA wyższe o 2,5 mln baryłek

Kategoria: Paliwa

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko zwyżkują. Zapasy surowca w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,5 mln baryłek - podają maklerzy.

Ceny ropy w USA lekko do góry; zapasy surowca w USA wyższe o 2,5 mln baryłek

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 54,05 USD, po zwyżce o 4 centy, czyli 0,1 proc.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 9 centów, czyli 0,2 proc., do 56,60 USD za baryłkę.

We wtorek swój raport o zapasach paliw w USA podał niezależny Amerykański Instytut Paliw (API), a w środę zrobi to Departament Energii USA (DoE).

Z danych API wynika, że zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,5 mln baryłek.

Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów ropy o 3 miliony baryłek.

Zapasy ropy w USA są obecnie na najwyższym poziomie od 1982 r. - od początku 2017 roku wzrosły o ponad 40 milionów baryłek.

Od początku 2017 r. trwa tymczasem zmniejszanie dostaw surowca na globalne giełdy paliw. Produkcja ropy przez OPEC i kraje niezrzeszone w kartelu ma być niższa o ok. 1,8 mln baryłek ropy dziennie. Takie ustalenia dotyczą pierwszych sześciu miesięcy 2017 r.

Sekretarz generalny OPEC Mohammad Barkindo poinformował, że członkowie OPEC wykonują przyjęte zobowiązania o zmniejszeniu dostaw w ponad 90 procentach.

W lutym ceny ropy w USA poruszały się w granicach 51,22-54,94 USD za baryłkę, najwęższym przedziale wahań od sierpnia 2003 r.

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ