Partner serwisu
10 lutego 2017

Grupa Azoty Police i PDH podpisały porozumienie z ZUT

Kategoria: Z życia branży

10 lutego 2017 roku Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police” S.A. i PDH Polska S.A.  wraz z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie podpisały kolejne porozumienie w sprawie kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w specjalności inżynieria procesów wytwarzania olefin.

Grupa Azoty Police i PDH podpisały porozumienie z ZUT

Kontynuacja tego kierunku studiów ma ścisły związek z prowadzoną przez Grupę Azoty Police oraz PDH Polska S.A. inwestycją - budową w Policach instalacji do produkcji propylenu według najnowszych technologii - i przygotowaniem na jej potrzeby wysoko kwalifikowanej kadry.

Osoby, które podejmą studia na wspomnianym kierunku mogą liczyć na stypendia fundowane przez spółkę PDH Polska S.A, możliwość zdobycia doświadczenia podczas praktyk na wydziałach produkcyjnych, a także, po zakończeniu studiów na staże zawodowe czy zatrudnienie. 

– Korzyści dla uczelni są oczywiste Uzyskujemy możliwość kształcenia naszych studentów z dostępem do najnowocześniejszych technologii w firmie wiodącej w branży chemicznej – mówi dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT prof. Ryszard Kaleńczuk.

– Bliskie relacje z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym to nasz żywotny interes, gdyż potrzebujemy kadry o gruntownej wiedzy, ale także praktycznym doświadczeniu – podkreśla prezes zarządu Grupy Azoty dr Wojciech Wardacki.

W ramach porozumienia PDH Polska S.A. ma prawo zaproponować tematy prac inżynierskich i magisterskich dotyczących procesu wytwarzania olefin. Tematyka oraz oczekiwany zakres prac zostaną uzgodnione i zatwierdzone przez Radę Wydziału.

Grupa Azoty Police zobowiązała się w podpisanym dokumencie m.in. do sfinansowania rozbudowy wydziałowego Laboratorium Dynamiki Procesowej i Sterowania. Pracownia pomoże kształcić studentów dedykowanej specjalności oraz doskonalić obecną, jak i przyszłą kadrę pracowniczą powstającej inwestycji oraz polickiej spółki.

Otwarte w listopadzie 2017 r. laboratorium powstało na mocy porozumienia podpisanego przed rokiem między ZUT, Grupą Azoty Police oraz PDH Polska.  Koszt jego wyposażenia wyniósł 70 tys. euro.

Studia stacjonarne II stopnia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa w specjalności inżynieria procesów wytwarzania olefin, rozpoczną się od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017 i potrwają trzy semestry. Do 14 lutego br. r. trwa rekrutacja studentów.

Sygnatariusze porozumienia:

  • Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. reprezentowana przez prezesa dr. Wojciecha Wardackiego  i wiceprezesa zarządu Tomasza Panasa
  •  PDH Polska S.A. reprezentowana przez prezesa dr. Andrzeja Niewińskiego i wiceprezesa dr. Artura Więznowskiego
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie reprezentowany przez rektora, dr. hab. inż. Jacka Wróbla, prof. ZUT oraz dziekana Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej prof. dr. hab. inż Ryszarda Kaleńczuka.

 

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ