Partner serwisu
14 grudnia 2016

BASF: Innowacje i współpraca

Kategoria: Z życia branży

Innowacje i współpraca – główne akceleratory rozwoju przemysłu chemicznego w Polsce: BASF Polska na Nafta Chemia 2016

BASF: Innowacje i współpraca

Konferencja Nafta Chemia, zorganizowana 6 grudnia w Warszawie stała się forum wymiany idei na temat rozwiązań wspomagających polską i europejską branżę chemiczną w zachowaniu i wzmocnieniu konkurencyjnej pozycji w przemyśle chemicznym na świecie.

Główne obszary, do których odnoszono się podczas konferencji to aktualna sytuacja przemysłu chemicznego, przemiany technologiczne, efektywność zarządzania innowacjami, rola regulacji europejskich, potrzeba współdziałania nauki i biznesu. Wokół tej tematyki skupili się uczestnicy sesji inauguracyjnej „Innowacje, inwestycje, reakcje. Czas przeobrażeń w polskiej chemii”, reprezentujący firmy działające w branży chemicznej w Polsce.

– W ostatnich latach w przemyśle chemicznym zaszło wiele zmian. Europejski rynek chemiczny wzrasta na poziomie mniejszym niż 1%. Główne wyzwania to powolny wzrost i zagrożenie utraty konkurencyjności w mocno regulowanym otoczeniu. Wciąż mamy silny przemysł chemiczny w Europie, ale musimy kierować nasze działania tam, gdzie możemy osiągnąć przewagę. Innowacyjność jest siłą, która umożliwia powstanie potrzebnych rozwiązań. Konieczne są więc sukcesy w tym obszarze. Skuteczne zarządzanie wdrażaniem innowacji na polskim rynku może umożliwić przede wszystkim zrównoważone środowisko regulacyjne i współpraca – powiedział Andreas Gietl, dyrektor zarządzający BASF Polska.

 

BASF, działając na polskim rynku już od blisko 25 lat dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą z Partnerami, by przez wspólne działania wspierać rozwój branży chemicznej w Polsce.

W 2016 roku firma ogniskowała swoje aktywności wokół projektów zwiększających świadomość konieczności wprowadzania na polskim rynku zarówno specjalistycznych, jak i zrównoważonych rozwiązań.

W maju BASF Polska zaprezentowała przykłady innowacji służących zarówno wykorzystaniu potencjału biznesowego, jak również kształtowaniu odpowiedzialnych i zrównoważonych rozwiązań w przemyśle chemicznym. Podczas Dnia Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju we Wrocławiu firma  przedstawiła rozwiązania zaadresowane wobec kluczowych wyzwań społecznych i środowiskowych – m.in. w obszarach takich jak energooszczędne budownictwo czy gospodarka odpadami (biodegradowalne tworzywo sztuczne ecovio®).

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ