Partner serwisu
13 grudnia 2016

PCC Rokita z wyróżnieniem Dobre praktyki

Kategoria: Z życia branży

PCC Rokita oraz Wydział Chemii Politechniki Wrocławskiej otrzymali wyróżnienie Dobre praktyki - biznes, szkolnictwo, nauka, przyznane podczas konferencji Nafta/Chemia 2016.

PCC Rokita z wyróżnieniem Dobre praktyki

Wyróżnienie za skuteczną realizację wspólnego celu firmy i uczelni – promowania najzdolniejszych i rozbudzania studenckich zainteresowań, przede wszystkim tych związanych z innowacjami, technologiami oraz praktycznym funkcjonowaniem branży chemicznej.

Wśród laureatów znaleźli się liderzy branży chemicznej, paliwowej, oraz czołowe szkoły i uczelnie techniczne w Polsce. Nagrodami „Dobre praktyki – biznes, szkolnictwo, nauka” wyróżniono uczestników programów i projektów, które  mogą być przykładami efektywnej współpracy przemysłu, nauki i szkolnictwa. Oprócz PCC Rokita i Politechniki Wrocławskiej, wyróżnienia przyznano jeszcze trzem polskim firmom wraz z uczelniami: Fluor, PKN Orlen i Grupie Azoty.

PCC Rokita od lat  wspiera różne inicjatywy edukacyjne, m.in. współorganizowała konkursy naukowe o tematyce chemicznej i prowadziła edukację proekologiczną. Finansowała też uczniom lokalnych szkół ponadgimnazjalnych zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych. Spółka oferuje płatne staże i program stypendialny skierowany do studentów studiów magisterskich. Współpraca realizowana pod hasłem „Napisz z nami pracę dyplomową” umożliwia realizację badań w nowoczesnych laboratoriach, udział w programie szkoleniowym i zdobycie doświadczenia w biznesie.

– To wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne. Utwierdza w przekonaniu, że to co robimy ma sens. Zapewniamy młodym ludziom na początku ich kariery zawodowej, możliwość realizacji autorskich projektów. A ci najzdolniejsi mogą liczyć na stałe zatrudnienie – mówi Wiesław Klimkowski, prezes zarządu PCC Rokita.

Spółka PCC Rokita SA w Brzegu Dolnym, należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC, której działalność skupia się wokół trzech branż: chemia, energia i logistyka.  Wraz ze spółkami zależnymi, produkuje wyroby chemiczne powszechnie stosowane między innymi w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym, kosmetycznym, papierniczym i wielu innych.  

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ