Partner serwisu
12 grudnia 2016

Nord Stream 2 podpisał umowę przedwstępną na ułożenie gazociągu

Kategoria: Z życia branży

Spółka Gazpromu Nord Stream 2 podpisała ze szwajcarską firmą Allseas umowę przedwstępną na ułożenie rur planowanego gazociągu mającego połączyć złoża tego surowca w Rosji z Niemcami - poinformowała w piątek agencja dpa, powołując się na Nord Stream 2.

Nord Stream 2 podpisał umowę przedwstępną na ułożenie gazociągu

Szwajcarska firma ma ułożyć 1200 km rur, którymi od końca 2019 roku ma popłynąć do Niemiec rosyjski gaz. List intencyjny zobowiązuje ponadto dostawcę do zarezerwowania do końca 2017 roku mocy produkcyjnych do ułożenia drugiej nitki magistrali.

– Cieszymy się, że udało się nam zarezerwować moce konieczne do realizacji projektu – powiedział przedstawiciel Nord Stream 2 Henning Kothe.

Jak zaznacza dpa, pomimo brakujących pozwoleń spółka Nord Stream rozdała już zlecenia w wysokości czterech miliardów euro na wyprodukowanie 200 tys. rur stalowych.

Nord Stream złożył w połowie września wniosek o pozwolenie na budowę gazociągu. W Niemczech, Danii, Finlandii i Rosji wnioski mają zostać złożone na początku przyszłego roku.

Według dpa 100 proc. akcji Nord Stream 2 znajduje się w rękach holenderskiej spółki Gazprom Gerosgaz Holdings, będącej spółką córką rosyjskiego Gazpromu.

Nord Stream 2 to gazociąg z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Ma być ułożony wzdłuż eksploatowanej od listopada 2011 roku magistrali Nord Stream.

 

 

Źródło: PAP

fot.: freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ