Partner serwisu
24 listopada 2016

BASF liderem racjonalnego zarządzania zasobami wodnymi

Kategoria: Z życia branży

Międzynarodowa organizacja CDP przyznała firmie BASF kategorię A w rankingu zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi

BASF liderem racjonalnego zarządzania zasobami wodnymi

Firma BASF po raz pierwszy znalazła się na liście „CDP Water A” jako jeden z liderów zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. Międzynarodowa organizacja non profit CDP (dawniej: „Carbon Disclosure Project”) ogłosiła najnowszy ranking na konferencji CDP Global Water Forum, zorganizowanej 15 listopada w Maroku. CDP współpracuje z inwestorami instytucjonalnymi zarządzającymi aktywami o wartości 100 bilionów USD.

Wąskie grono

Tylko 24 spośród 607 ocenianych firm otrzymało kategorię „A” - w tym BASF. W ocenie zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi CDP uwzględnia przejrzystość raportów firmy na temat prowadzonej gospodarki wodnej, a także stosowane metody zmniejszania ryzyka niedoboru wody. CDP bada także w jakim zakresie produkty opracowywane przez firmę mogą przyczynić się do zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi przez jej klientów.

Wodna strategia

Efektywna gospodarka wodna oraz opracowywanie zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju rozwiązań dla lokalnych problemów z zaopatrzeniem w wodę to ważne elementy strategii oszczędzania zasobów wodnych, realizowanej przez BASF. W tym zakresie firma współpracuje z innymi użytkownikami lokalnych zasobów wodnych, takimi jak gminy i firmy prowadzące działalność w obrębie tego samego dorzecza.

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ