Partner serwisu
24 listopada 2016

Młodzi chemicy z wizytą w ANWILU

Kategoria: Z życia branży

ANWIL gościł w środę (23.11.2016) studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz uczniów Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku. Przyszli chemicy uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym przez spółkę.

Młodzi chemicy z wizytą w ANWILU

ANWIL angażuje się w popularyzację nauki chemii na wszystkich poziomach kształcenia. W tym roku spółka objęła patronatem klasę o profilu technik technologii chemicznej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Młodzież pobiera w niej naukę w systemie dualnym. Teorię poznaje w macierzystej placówce dydaktycznej, podczas gdy jej zastosowanie będzie ćwiczyć na praktykach zorganizowanych w spółce. Firma od wielu lat współpracuje także z Politechniką Łódzką. Jej studenci mają możliwość odbywania praktyk i staży w przedsiębiorstwie.

Spotkanie

23 listopada ANWIL zorganizował spotkanie edukacyjne dla uczniów klasy patronackiej oraz studentów Wydziału Chemicznego w swojej siedzibie. W jego trakcie ponad sześćdziesięcioosobowa grupa młodych ludzi obejrzała wybrane instalacje produkcyjne, a także wysłuchała wykładów pracowników ANWILU - Jacka Mendelewskiego, dyrektora ds. produkcji nawozów, Mirosława Basa, dyrektora ds. produkcji tworzyw sztucznych i Jerzego Ignaczaka, kierownika Biura Rozwoju Technologicznego. Ponadto studenci Politechniki Łódzkiej wygłosili referaty na następujące tematy: Polichlorek winylu tworzywo znane i nieznane, Chemiczne koncepcje wytwarzania chloru i polichlorku winylu oraz Wytwarzanie chlorku winylu metodą chlorowania i oksychlorowania etylenu. Mechanizm  i katalizatory reakcji.

ANWIL zamierza zintensyfikować współpracę edukacyjną z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej. Firma prowadzi w tej chwili rozmowy z uczelnią, mające na celu umożliwienie uczniom klasy patronackiej spółki uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez wykładowców Politechniki.

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ