Partner serwisu
21 listopada 2016

Petrobrasowi zwrócono 60 mln dol. utraconych wskutek korupcji

Kategoria: Z życia branży

Brazylijska prokuratura ogłosiła w piątek, że przekazuje na konto Petrobrasu 59,7 mln dolarów, które państwowy koncern utracił wskutek korupcji i które udało się odzyskać w toku operacji antykorupcyjnych. W sumie Petrobras ma odzyskać 1,6 mld dol.

Petrobrasowi zwrócono 60 mln dol. utraconych wskutek korupcji

Na konferencji prasowej w Kurytybie, stolicy stanu Parana na południu Brazylii, prokurator Paula Conti Tha poinformowała, że jest to już trzecia transza kapitału odzyskanego w wyniku prowadzonych równolegle dziesiątków śledztw w sprawie wielkich afer korupcyjnych na szkodę brazylijskiego giganta naftowego.

Dotąd odzyskano w sumie 147 mln dolarów, co stanowi niewielką część strat, jakie poniósł koncern wskutek afer korupcyjnych z udziałem polityków i właścicieli wielkich firm budowlanych uczestniczących m.in. w przetargach na roboty inwestycyjne organizowanych przez Petrobras.

Według pani prokurator, Petrobras, największy koncern państwowy w Ameryce Łacińskiej, poniósł wskutek korupcji łączne straty rzędu 2 miliardów dolarów.

Prokurator Deltan Dallagnol, koordynator toczących się równolegle dziesiątków dochodzeń w sprawie afer korupcyjnych wokół Petrobrasu, wyraził nadzieję, że "uda się przerwać zaklęte koło" (korupcji).

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ