Partner serwisu
18 listopada 2016

Płatność telefonem na stacjach BP

Kategoria: Z życia branży

Od 17 listopada 2016 roku  na wszystkich stacjach BP w Polsce można płacić za pomocą telefonów z  aplikacją Android Pay. 

Płatność telefonem na stacjach BP

Używamy telefonów  komórkowych do prawie wszystkiego.  Możemy też już płacić nimi za zakupy na stacjach BP.  Koncern BP w Polsce, zarządzający siecią ponad 500 stacji paliw, jako jeden z pierwszych współpracował z Google, aby wprowadzić dziś  dodatkową możliwość płatności za pomocą telefonów z aplikacją Android Pay. Jeśli twój bank, wydawca karty to umożliwia wystarczy dodać kartę kredytową lub debetową do aplikacji Android Pay, aby płacić za zakupy na naszych stacjach. Możliwość łatwego płacenia telefonem lub tabletem w sposób bezstykowy za pośrednictwem technologii NFC poprzez zbliżenie do terminala istnieje w ponad 400 tys. punktach sprzedaży w Polsce. Jest to kolejny krok długofalowej strategii BP mający na celu wsparcie rozwoju  płatności bezgotówkowych w Europie.

Łukasz Urbanik, Global Category Manager Retail Payments, BP:

– Kierujemy się potrzebami i oczekiwaniami naszych klientów i dlatego wprowadzamy dziś tą formę płatności. Wiemy, że nasi Klienci chcą szybciej i łatwej płacić za produkty i usługi na naszych stacjach. Jestem przekonany, że nowa możliwość z jednej strony usprawni obsługę na stacji, ale najważniejsze jest to, że wpłynie na satysfakcję naszych Klientów. Android Pay   to: Zbliżasz. Płacisz. Gotowe! – mówi Łukasz Urbanik, Global Category Manager Retail Payments, BP. – Bardzo się cieszymy, że klienci BP mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Korzystanie z Androida Pay jest wygodniejsze - i znacznie szybsze - od przeszukiwania portfela by znaleźć plastikową kartę - powiedział Pali Bhat, Global Head of Payments Products w Google – dodaje.

Android Pay to łatwy i bezpieczny sposób na płacenie telefonem z Androidem w sklepach i w aplikacjach. Android Pay działa na telefonach i tabletach z systemem Android w wersji 4.4 lub wyższej, obsługujących technologię NFC. Użytkownik musi jedynie zainstalować aplikację Android Pay i dodać obsługiwane karty płatnicze. Płacąc przez Androida Pay, prawdziwy numer karty nie jest udostępniany sklepowi. Android Pay korzysta z numeru konta wirtualnego, aby chronić dane użytkownika. Wszystkie transakcje wykonane za pośrednictwem Androida Pay są chronione w procesie tokenizacji, branżowym standardzie płatności mobilnych.

Jak płacić telefonem na stacji BP

1. Pobierz aplikację

Pobierz aplikację Android Pay ze sklepu Google Play . Aby z niej korzystać, potrzebujesz telefonu z Androidem w wersji KitKat 4.4 lub wyższej, który obsługuje technologie NFC i HCE. Dostępność NFC możesz sprawdzić na telefonie w aplikacji Ustawienia.

2. Dodaj kartę

Dodaj kartę kredytową lub debetową wydaną przez jeden z banków umożliwiających płatności Androidem Pay – możesz też dodać kartę, robiąc jej zdjęcie.

3. Gotowe

Teraz możesz płacić za zakupy w sklepach i w aplikacjach. Zbliż telefon do terminala płatniczego – gdy transakcja zostanie zaakceptowana, na telefonie zobaczysz potwierdzenie. Otrzymasz wydrukowany paragon i potwierdzenie płatności, a dodatkowo otrzymasz powiadomienie na telefonie.

 

 

Źródło: BP

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ