Partner serwisu
09 listopada 2016

CIECH nie nabył spółek SAPEC

Kategoria: Z życia branży

SAPEC podpisał umowę sprzedaży dwóch spółek z segmentu AGRO funduszowi Bridgepoint – wynika
z informacji opublikowanej na stronie SAPEC w poniedziałek po południu. Oznacza to zakończenie udziału spółki CIECH w procesie nabycia 100 proc. akcji spółek SAPEC – AGRO SA oraz Trade Corporation International. Zarząd CIECH zapowiada dalsze wzmacnianie segmentu organicznego, w szczególności biznesu AGRO i nie wyklucza udziału w kolejnych akwizycjach.

CIECH nie nabył spółek SAPEC

W ocenie zarządu spółki CIECH złożona oferta była atrakcyjna i optymalna z punktu widzenia potencjalnych korzyści oraz efektów synergii.

– Nasza oferta została poprzedzona szeregiem analiz zarówno pod kątem biznesowym, operacyjnym, jak i finansowym. Z naszej perspektywy zaoferowana cena była optymalna – ewentualne przejęcie pozwoliłoby na efektywne wykorzystanie nowych aktywów z korzyścią dla dalszego rozwoju Grupy i akcjonariuszy – mówi Maciej Tybura, prezes zarządu CIECH.

Spółka nie wyklucza udziału w innych akwizycjach w obszarze AGRO.

– Nie wykluczamy udziału w innych akwizycjach, zależy nam bowiem na wzmocnieniu segmentu organicznego. Naszym celem jest również umacnianie pozycji CIECH na rynkach międzynarodowych – dodaje Maciej Tybura.

Jednocześnie spółka podejmuje wiele inicjatyw w ramach rozwoju organicznego. CIECH pracuje nad ekspozycją zagraniczną oraz nad kolejnymi rejestracjami produktów i substancji aktywnych.

– Do 2021 r. chcemy wprowadzić na rynek europejski 18 nowych produktów, intensywnie pracujemy także nad wzmocnieniem sieci dystrybucji zarówno w Polsce, jak i za granicą – mówi Maciej Tybura.

W obszarze AGRO Grupa CIECH, poprzez spółkę zależną CIECH Sarzyna, jest największym polskim producentem środków ochrony roślin. Grupa CIECH rozbudowuje portfolio produktowe i wzmacnia siły sprzedażowe w tym segmencie, dywersyfikując w ten sposób działalność biznesową.

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ