Partner serwisu
08 listopada 2016

Ceny ropy w USA stabilne po mocnym wzroście w poniedziałek

Kategoria: Z życia branży

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są stabilne po mocnym wzroście w poniedziałek o prawie 2 procent. Amerykanie idą we wtorek do urn wyborczych, a po południu zostanie podana informacja o zapasach paliw w USA - podają maklerzy.

Ceny ropy w USA stabilne po mocnym wzroście w poniedziałek

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 44,88 USD, po zniżce o 1 centa.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 11 centów do 46,26 USD za baryłkę.

– Rynek spokojnie czeka, aż nie minie to kluczowe dla rynków wydarzenie – mówi Michael McCarthy, główny strateg rynku w CMC Markets w Sydney.

Amerykanie będą wybierać 45. prezydenta USA, następcę Baracka Obamy.

Faworytką jest kandydatka Partii Demokratycznej Hillary Clinton, która ma szanse zostać pierwszą kobietą na urzędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Sondaże dają jej jednak niewielką przewagę (średnio ok. 3 punktów procentowych) nad kandydatem Republikanów Donaldem Trumpem.

Lokale wyborcze będą otwierane najwcześniej na Wschodnim Wybrzeżu - od godz. 12 czasu polskiego, a zamykane od godz. 1 w środę czasu polskiego. Wtedy też zaczną być ogłaszane pierwsze wyniki.

Nazwisko zwycięzcy wyborów będzie znane najwcześniej o godz. 4 w środę czasu polskiego.

Wcześniej, bo we wtorek po południu Amerykański Instytut Paliw (API) poda jednak swoje wyliczenia dotyczące zapasów paliw w USA w ubiegłym tygodniu.

Analitycy oceniają, że zapasy ropy wzrosły w tym czasie o 1,5 mln baryłek.

Tydzień wcześniej zapasy te wzrosły o rekordowe 14,4 mln baryłek - podał w ubiegłym tygodniu Departament Energii USA w swoim oficjalnym raporcie.

Podczas poprzedniej sesji ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 82 centy, czyli 1,9 proc., do 44,89 USD za baryłkę.

W ubiegłym tygodniu cena ropy w USA spadła o 9,5 procent, najmocniej od tygodnia zakończonego 15 stycznia.

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ