Partner serwisu
17 października 2016

Coraz mniej czasu na wygranie miliona!

Kategoria: Z życia branży

31 października – o tej dacie powinni pamiętać wszyscy chemicy, którzy chcą powalczyć o milion złotych w konkursie Synthos Chemical Award. Tylko do wtedy można zgłaszać swoje innowacyjne odkrycia lub wynalazki, które mają szansę zrewolucjonizować polski przemysł chemiczny. Swoje projekty można zgłaszać na stronie www.synthosaward.com

Coraz mniej czasu na wygranie miliona!

Synthos Chemical Award to pierwszy w polskiej historii konkurs skierowany do naukowców, w którym do wygrania jest nagroda o takiej wartości. Dodatkowo, nie jest on obwarowany szeregiem zobowiązań wobec organizatora i to zwycięzca zdecyduje, na co przeznaczy całą sumę. Warto także dodać, że wygrywając, pozostanie właścicielem praw i patentów  do projektu.

Swoje projekty zgłaszać mogą naukowcy, którzy posiadają polskie obywatelstwo i nie ukończyli 50. roku życia. Zgłaszane odkrycia lub wynalazki powinny mieć potencjał do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego.

To właśnie ten potencjał i możliwość wdrażania z sukcesem w polskich przedsiębiorstwach innowacyjnych technologii lub wynalazków będzie oceniać Kapituła konkursu, do której firma Synthos S.A., organizator i wyłączny fundator nagrody, zaprosiła wybitnych polskich chemików. Kapitule przewodniczy prof. Stanisław Penczek, a jej skład uzupełniają prof. Karol Grela, prof. Krzysztof Matyjaszewski, prof. Bogdan Marciniec, prof. Mieczysław Mąkosza oraz dr Jarosław Rogoża, członek Zarządu i dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Synthos S.A. Zwycięzcę konkursu poznamy w lutym 2017 roku.

Synthos od lat angażuje się we współpracę ze środowiskiem naukowym, chociaż pierwszy raz na taką skalę, jak ma to w przypadku Synthos Chemical Award. Dotychczas żadna z polskich firm, czy to państwowa, czy prywatna, nie zdecydowała się na wyłożenie miliona złotych z własnej kasy, by promować i wspierać polską naukę.

Słychać głosy, że może to być krok milowy, jeżeli chodzi o współpracę na linii biznes-nauka. Być może dzięki temu konkursowi, zarówno firmy, jak i sami naukowcy zaczną współpracować na szeroką skalę, a opracowywane w instytutach naukowych technologie, będą wdrażane z sukcesami przez firmy, tak jak ma to miejsce np. w Wielkiej Brytanii, która często podawana jest nam jako przykład na efektywną współpracę między biznesem a nauką. Takie cele stawia przed sobą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które zdecydowało się objąć patronat honorowy nad konkursem. Wśród honorowych patronów znajdują się także Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Przemysłu Chemicznego oraz Instytut Sobieskiego.

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ