Partner serwisu
14 października 2016

ABB i Fluor nawiązują współpracę w zakresie globalnych dostaw stacji elektroenergetycznych

Kategoria: Z życia branży

Współpraca połączy wiodącą pozycję rynkową ABB w zakresie technologii energetycznych z doświadczeniem Fluor w zarządzaniu dużymi przedsięwzięciami inżynieryjnymi, zaopatrzeniowymi i budowlanymi w charakterze generalnego wykonawcy projektów (EPC). Celem współpracy jest wykorzystanie nowych możliwości wzrostu dla obu spółek.

ABB i Fluor nawiązują współpracę w zakresie globalnych dostaw stacji elektroenergetycznych

ABB i Fluor nawiązały globalną współpracę strategiczną w celu realizacji dużych przedsięwzięć inżynieryjnych, zaopatrzeniowych i budowlanych (EPC) „pod klucz” dotyczących stacji elektroenergetycznych. Dzięki połączeniu wiodącej technologii i czołowej pozycji rynkowej ABB w zakresie przesyłu i dystrybucji energii z doświadczeniem i wiedzą Fluor w obszarze realizacji dużych przedsięwzięć EPC współpraca pomoże zaspokoić podlegające ciągłym zmianom zapotrzebowanie ze strony sieci energetycznych na całym świecie na bezpieczne, niezawodne i nowoczesne stacje elektroenergetyczne.

– Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Fluor, tak aby wykorzystać ogromne możliwości wynikające z trwającej Rewolucji Energetycznej i związanych z nią inwestycji w infrastrukturę energetyczną. Razem zamierzamy rozwijać naszą działalność poprzez wzajemne uzupełnianie swoich silnych stron, oferując unikalne usługi dla klientów realizujących przedsięwzięcia obejmujące stacje elektroenergetyczne
– powiedział Ulrich Spiesshofer, prezes zarządu Grupy ABB. – Współpraca strategiczna, taka jak ta, stanowi główny filar naszej strategii Next Level i pomaga nam zwiększać wzrost, jednocześnie ograniczając ryzyko – dodał.

Stacje elektroenergetyczne to kluczowy element infrastruktury sieci energetycznych, który usprawnia efektywny przesył i dystrybucję energii elektrycznej. Pozwalają one na sterowanie przesyłem, łączą elektrownie z siecią oraz sieci przesyłowe i dystrybucyjne z odbiorcami końcowymi.

– Nowa globalna współpraca strategiczna pomiędzy Fluor a ABB, ukierunkowana na rynek stacji, ma zgodnie z oczekiwaniami, zapewnić wyjątkowy efekt synergii dla naszych klientów z branży energetycznej – powiedział David Seaton, prezes zarządu i dyrektor naczelny Fluor. – Takie podejście jest przykładem tego, w jaki sposób skupiamy się na zaspokajaniu potrzeb naszych klientów poprzez oferowane przez nas wyjątkowe, zintegrowane rozwiązania – podsumował.

ABB jest wiodącym światowym dostawcą stacji elektroenergetycznych z izolacją powietrzną, izolacją gazową, a także rozwiązań hybrydowych, o poziomach napięcia do 1200 kV. Stacje te zapewniają sprawny i niezawodny przesył oraz dystrybucję energii elektrycznej przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Służą one odbiorcom komunalnym, przemysłowym i indywidualnym; stosuje się je m.in. w takich segmentach gospodarki jak kolej, transport miejski i odnawialne źródła energii.

– Ta globalna współpraca z Fluor wzmacnia naszą strategiczną koncentrację na rozwoju nowych modeli biznesowych, tak by w miarę dalszej transformacji naszej działalności, budować coraz lepszą ofertę dla klientów – powiedział Claudio Facchin, szef Globalnej Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB.

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ