Partner serwisu
13 października 2016

ANWIL ambasadorem szkolnictwa zawodowego

Kategoria: Innowacje i nauka

Wśród przedsiębiorstw uhonorowanych tytułem „Ambasador szkolnictwa zawodowego” nie mogło zabraknąć ANWILu, w którego klasie patronackiej  1 wrześnie rozpoczęło naukę piętnaścioro uczniów.

ANWIL ambasadorem szkolnictwa zawodowego

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka nagrodził zarówno pracowników oświaty, jak i firmy, które w szczególny sposób przyczyniają się do podnoszenia poziomu edukacji w regionie oraz działają na rzecz szkolnictwa zawodowego. Wśród przedsiębiorstw uhonorowanych tytułem „Ambasador szkolnictwa zawodowego” nie mogło zabraknąć ANWIL-u, w którego klasie patronackiej  1 wrześnie rozpoczęło naukę piętnaścioro uczniów.

Główne obchody Dnia Edukacji Narodowej, których gospodarzem był Prezydent Miasta Włocławek, odbyły się 12 października w Zespole Szkół Elektrycznych. Uczestniczyli w nich m.in. nauczyciele, pracownicy administracji szkolnej, przedstawiciele władz województwa, Rady Miasta, włocławscy posłowie oraz przedstawiciele przedsiębiorstw, które najintensywniej angażują się w projekty edukacyjne oraz w odbudowę tradycji szkolnictwa zawodowego w mieście.

ANWIL reprezentował Jacek Podgórski, Prezes Zarządu, który zabrał głos w imieniu wszystkich, ośmiu firm, uhonorowanych przez prezydenta Włocławka tytułem „Ambasador szkolnictwa zawodowego”. Prezes Podgórski, dziękując za otrzymane wyróżnienie, podkreślił, że wszyscy nagrodzeni zdają sobie sprawę ze spoczywającej na nich współodpowiedzialności za społeczność lokalną i dlatego nie wahają się wspierać inicjatyw, których celem jest ułatwienie startu młodzieży w dorosłość. Zwrócił uwagę, że ANWIL tak samodzielnie, jak i poprzez Fundację ANWIL dla Włocławka prowadzi szereg działań, które z jednej strony mają zachęcać do wysiłku intelektualnego i nagradzać go, czemu służą zarówno stypendia naukowe, jak i granty w konkursie „Ucz się z ANWIL”, z drugiej zaś wyrównywać szanse edukacyjne tych najmłodszych, dla których los był mniej łaskawy. Prezes Podgórski wskazał również, że spółka dokłada wszelkich starań, aby multiplikować efekty płynące z jej współpracy z uczelniami wyższymi, podając jako przykład kooperację z Politechniką Łódzką nad poszerzaniem wiedzy piętnaściorga uczniów, którzy rozpoczęli we wrześniu naukę w klasie patronackiej spółki. Będą oni bowiem mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wykładowców Politechniki Łódzkiej w laboratoriach należących do uczelni. Na zakończenie swojej wypowiedzi Prezes ANWIL-u złożył serdeczne gratulacje wszystkim nauczycielom, życząc im, aby ich wychowankowie zawsze ciepło ich wspominali.

źródło: inf. prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ