Partner serwisu
10 października 2016

ABB i Microsoft nawiązują partnerską współpracę na rzecz cyfrowej transformacji przemysłu

Kategoria: Innowacje i nauka

ABB i Microsoft Corp. ogłosiły utworzenie strategicznego partnerstwa, którego celem jest pomaganie klientom przemysłowym w tworzeniu nowej wartości dzięki rozwiązaniom cyfrowym. Klienci będą korzystać z unikalnego połączenia inteligentnej chmury Microsoft Azure oraz bogatej wiedzy specjalistycznej i ogromnego portfolio rozwiązań przemysłowych ABB.

ABB i Microsoft nawiązują partnerską współpracę na rzecz cyfrowej transformacji przemysłu

Obaj partnerzy stawiają na wzmocnienie cyfrowej transformacji w takich branżach działalności klientów, jak robotyka, gospodarka morska i porty, pojazdy elektryczne, czy energia odnawialna. Wybierając Microsoft Azure jako chmurę do budowy swojej zintegrowanej platformy komunikacyjnej, klienci ABB będą teraz mieli dostęp do infrastruktury chmury klasy enterprise, która czerpie korzyści z miliardów dolarów bieżących inwestycji.

„Wraz z ABB dostarczamy klientom przemysłowym technologię cyfrową i platformę chmury, aby zapewnić każdemu człowiekowi, zespołowi i każdej jednostce biznesowej w danej organizacji możliwość poznania nowej wiedzy i uzyskania zdolności szybszego podejmowania decyzji, aby dzięki temu realizować rozwój, wykorzystując pojawiające się nowe szanse” – powiedział prezes Microsoftu Satya Nadella.

„Współpraca ta przyniesie unikalne korzyści naszym klientom w sektorach usług użyteczności publicznej, transportu i infrastruktury dzięki wykorzystaniu połączonych potencjałów Microsoftu i ABB” – powiedział prezes ABB Ulrich Spiesshofer. „W oparciu o naszą zainstalowaną bazę ponad 70 milionów urządzeń połączonych z siecią i ponad 70 tysięcy cyfrowych systemów sterowania podejmujemy kolejny krok, którym jest budowa jednej z największych na świecie platform w technologii chmury dla przemysłu.”

Ogłoszona dziś oferta „ABB Ability” stanowi połączenie portfolio rozwiązań i usług cyfrowych ABB we wszystkich segmentach działalności klientów, utrwalając wiodącą rolę ABB w Rewolucji Energetycznej i Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Nowa, zintegrowana platforma ABB w technologii chmury będzie kluczowym czynnikiem rozwoju „ABB Ability”. Oczekuje się, że stworzy ona wielki, otwarty cyfrowy ekosystem przemysłowy dla klientów, partnerów, dostawców i producentów oprogramowania.

Współpraca ABB i Microsoft spowoduje przyspieszenie wprowadzania cyfrowych rozwiązań poprawiających produktywność klientów poprzez zwiększanie czasu niezawodnej pracy, prędkości i wydajności. Ponieważ ABB standaryzuje swoją platformę w oparciu o platformę Azure i umacnia swoją pozycję lidera w Rewolucji Energetycznej i Czwartej Rewolucji Przemysłowej, będzie mogła w pełni wykorzystywać zalety usług Azure, jak Azure IoT Suite i Cortana Intelligence Suite, budując swój potencjał w oparciu o wiedzę gromadzoną na każdym poziomie – od pojedynczego urządzenia, poprzez system, po przedsiębiorstwo, i wreszcie chmurę.

ABB i Microsoft od wielu lat prowadzą udaną współpracę i dostarczają przełomowych, kompleksowych rozwiązań na potrzeby różnych branż, jak robotyka, sieci inteligentne, gospodarka morska i porty oraz infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych.

Źródło: ABB

Fot. 123rf

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ