Partner serwisu
06 października 2016

ANWIL: 2500 uczniów tropiło mity, czyli o obaleniu błędnych przekonań na temat nawozów mineralnych

Kategoria: Nawozy

Zakończyła się II edycja programu edukacyjnego „Tropiciele Mitów” - autorskiego przedsięwzięcia spółki ANWIL, powstałego we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. W dwóch odsłonach projektu wzięło udział aż 2500 uczniów z 95 rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

ANWIL: 2500 uczniów tropiło mity, czyli o obaleniu błędnych przekonań na temat nawozów mineralnych

Celem programu „Tropiciele Mitów” było obalenie błędnych przekonań na temat nawozów mineralnych oraz przekazanie dobrych praktyk związanych z tym sposobem odżywiania roślin. Formuła zajęć oparta na metodologii edutainment, podkreślającej rolę zabawy w procesie uczenia się sprawiła, że uczniowie z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Lekcje prowadziły dwie osoby: ekspert ds. nawożenia oraz osoba pełniąca rolę oponenta, które wchodzą ze sobą w interakcje. Mówiły one językiem młodego pokolenia, dzięki czemu przyszli rolnicy niezwykle szybko przyswajali sobie  prezentowaną wiedzę.

W czasie trwania II edycji programu dodatkowo został zorganizowany konkurs memowy – „Montuj memy z CANWILEM”, który miał na celu utrwalenie wiedzy zdobytej przez uczniów w ramach zajęć. Zadaniem uczestników było przygotowanie zabawnych memów z CANWIL-em – saletrzakiem z Włocławka w roli głównej. - Do konkursu zgłoszonych zostało aż 220 prac. Uczniowie zaskoczyli nas bardzo wysokim poziomem wiedzy na temat nawożenia i rolnictwa, a także znakomitym poczuciem humoru. Posiedzenie jury było dla nas wielką przyjemnością, chociaż zwycięzcę nie łatwo było wybrać - mówi Agnieszka Multan, koordynator projektu z ramienia spółki ANWIL. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Agata Trębińska ZSP Nr 4 w Siedlcach, która wygrała dla drona oraz wycieczkę edukacyjną dla swojej klasy. Organizatorzy przyznali również 5 dodatkowych wyróżnień oraz nagrody w postaci dronów. Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie: https://www.tropicielemitow.pl/konkurs/

W związku z dużym powodzeniem programu „Tropiciele Mitów” oraz pozytywnymi opiniami na jego temat zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli, ANWIL planuje w najbliższym czasie kolejną odsłonę projektu.

Program „Tropiciele Mitów” został uznany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za dobrą praktykę CSR w kategorii „Edukacja”, dzięki czemu projekt został uwzględniony w publikacji Raport Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2015.

Więcej informacji o programie Tropiciele Mitów oraz konkursie na stronie: https://www.tropicielemitow.pl/

źródło: inf. prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ