Partner serwisu
03 października 2016

PCC Rokita: Rekordowa frekwencja na Dniu Inwestora Indywidualnego

Kategoria: Chemia

Już czwarty rok z rzędu spółki giełdowe Grupy PCC gościły inwestorów na terenie dolnobrzeskiego parku chemicznego.

PCC Rokita: Rekordowa frekwencja na Dniu Inwestora Indywidualnego

150 gości

Spotkanie miało miejsce w siedzibie PCC Rokita. Dzień Inwestora w tym roku zachęcił do przyjazdu rekordow ą liczbę osób. Słoneczną, pierwszą październikową sobotę ponad 150 gości z całego kraju postanowiło spędzić w towarzystwie organizatorów spotkania, które miało trzy odsłony.

Ostatnie 6 miesięcy i plany na przyszłość

W pierwszej części spotkania zarządy spółek (PCC Rokita, PCC Exol, PCC CP Kosmet oraz PCC Autochem) przedstawiły nie tylko sytuacje za ostanie sześć miesięcy. Zgromadzeni goście mieli okazję także usłyszeć informacje o postępie w realizowanych inwestycjach, jak również o najbliższych planach inwestycyjnych.

Inwestycje

Wizyta na terenie "dolnośląskiego zagłębia chemicznego" najlepiej oddała stan zaawansowania kolejnych inwestycji, w tym w szczególności tych związanych z rozwojem PCC Rokita w obszarze poliuretanów czy też z rozwojem PCC EXOL w zakresie łagodnych, nowoczesnych surowców kosmetycznych.

Goście ponownie mieli okazję stwierdzić osobiście, jak duży postęp w realizacji inwestycji może nastąpić w trakcie zaledwie jednego roku, który upłynął od poprzedniego Dnia Inwestora.

Dyskusje

Spotkanie zwieńczyły dyskusje w kuluarach, gdzie zarządzający spółkami pozostawali przez cały czas do dyspozycji Inwestorów. Goście chętnie korzystali z możliwości bezpośredniego kontaktu, który zarówno dla spółek, jak i dla odwiedzających, jest esencją Dnia Inwestora.

W sercu działalności

Spółki Grupy PCC w Brzegu Dolnym obecne na rynku kapitałowym cyklicznie organizują spotkania z inwestorami indywidualnymi, którym tym samym stwarzają możliwość bycia niejako w sercu prowadzonej działalności. Tam, gdzie na co dzień podejmowane są decyzje co do dalszych kierunków rozwoju biznesu i gdzie powstają najpierw pomysły, a w ślad za nimi produkty, pozwalające na tak dynamiczny rozwój. Bezpośredni udział w tym rozwoju mają Inwestorzy, którzy zaufali spółkom z Grupy PCC i zdecydowali się na powierzenie im swojego kapitału.

Jest dla nas zaszczytem móc co roku gościć naszych Inwestorów. Tegoroczna edycja Dnia Inwestora spotkała się z ponadprzeciętnym zainteresowaniem, z roku na rok rośnie liczba odwiedzających  - mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita. Notowane na parkiecie podstawowym GPW spółki PCC Rokita i PCC EXOL odnotowały w ostatnim okresie historycznie najwyższe wyniki finansowe. W ciągu ostatnich pięciu lat w ramach 16 emisji obligacji pozyskaliśmy łącznie ponad 300 mln zł. Wykupiliśmy obligacje o łącznej warto ści prawie 90 mln zł. - stwierdza Rafał Zdon.

PCC Rokita jest pionierem na rynku obligacji detalicznych i od ponad 5 lat regularnie je emituje.

W tym roku do grona emitentów papierów dłużnych dołączyła także spółka PCC EXOl. Obie spółki mają obecnie czynne prospekty emisyjne obejmujące kwoty, pozwalające jeszcze na kolejne emisje obligacji.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ