Partner serwisu
29 września 2016

Morawiecki: chcę doprowadzić do przesunięcia środków w kierunku inwestycji

Kategoria: Z życia branży

Chcę rzeczywiście doprowadzić do przesunięcia środków w kierunku inwestycji, a to oznacza wyższy poziom oszczędności; oszczędności mają się przekładać na wysoki poziom innowacyjnych inwestycji - powiedział na konferencji prasowej w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki.

 

Morawiecki: chcę doprowadzić do przesunięcia środków w kierunku inwestycji

– Chcę rzeczywiście doprowadzić do przesunięcia środków w kierunku inwestycji, a to oznacza wyższy poziom oszczędności – powiedział wicepremier, minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło. Dodał, że ma to na celu, by "te oszczędności krajowe jak najbardziej przekładały się na wysoki poziom innowacyjnych inwestycji".

– O tych innowacjach pani premier bardzo często mówi i to jest dla nas absolutny fundament, żeby rzeczywiście nasi pracownicy zarabiali coraz więcej – powiedział Morawiecki.

Wskazał, że wyniki za 9 miesięcy tego roku wskazują na wyższy wzrost wynagrodzeń od wielu lat i jest on "najwyższy też w regionach, które do tej pory charakteryzowały się niższą dynamiką rozwoju".

– Ten plan społeczny i plan gospodarczy, plan, który przywraca nadzieję wielu rodzinom, jest dla mnie absolutnie fundamentalny – podsumował.

Morawiecki dodał także, że w czwartek odwiedził Ministerstwo Finansów, rozmawiał ze wszystkimi wiceministrami. "Jest to bardzo solidny zespół profesjonalistów" - zaznaczył. Zapowiedział, że po południu spotka się ze wszystkimi dyrektorami departamentów w resorcie.

 

 

Źródło: PAP

fot.: mr.gov.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ