Partner serwisu
22 września 2016

Synthos zostanie europejskim liderem w produkcji eps

Kategoria: Z życia branży

26 sierpnia Komisja Europejska zatwierdziła zakup INEOS Styrenics na rzecz Synthos S.A. Transakcja zakupu jednostki biznesowej Ineos Styrenics European Holding BV została z powodzeniem sfinalizowana 31 sierpnia 2016. Tym samym oświęcimska firma chemiczna stanie się europejskim liderem rynku polistyrenu spienialnego (EPS). Wartość transakcji wyniosła 80 mln Euro, a jej realizacja jest kolejnym krokiem rozwoju firmy w obszarze EPS.

Synthos zostanie europejskim liderem w produkcji eps

O kupnie spółki Synthos S.A. informował na początku maja br. Wówczas doszło do porozumienia
z INEOS Enterprises w sprawie sprzedaży INEOS Styrenics. Spółka dotychczas była liderem produkcji polistyrenu spienialnego (EPS) w Europie, oferując wysokiej jakości produkt dla przemysłu budowlanego i opakowaniowego.


– Cieszymy się, że transakcja, którą ogłosiliśmy kilka miesięcy temu została zatwierdzona przez właściwe instytucje. To kolejny etap realizacji naszej długoterminowej strategii i rozwoju firmy. Zakup INEOS Styrenics sprawi, że Synthos staje się liderem produkcji w kolejnym obszarze przemysłu chemicznego. Poszerzanie portfela produktów i zwiększenie mocy produkcyjnych sprawiają, że Synthos umacnia swoją pozycję znaczącego gracza na rynku chemicznym nie tylko w Europie, ale i na świecie – podkreśla Tomasz Piec, wiceprezes zarządu Synthos S.A., bezpośrednio nadzorujący transakcję zakupu INEOS Styrenics po stronie spółki.
 

Wraz z zakupem INEOS Styrenics, Synthos S.A. przejmie trzy zakłady produkcyjne, z których dwa
z nich znajdują się w północnej Francji (Wingles i Ribécourt) a trzeci w Holandii (Breda). Dodatkowo
w Bredzie funkcjonuje nowoczesne centrum technologiczne, w skład którego wchodzą specjalistyczne laboratorium badawcze oraz zakłady pilotażowe, w których testowane są innowacyjne produkty wdrażane przez spółkę.

Zakup INEOS Styrenics pozwoli Synthos S.A. na dostarczanie najwyższej jakości polistyrenu spienialnego (EPS) a także utrzymanie pozycji lidera produktów styropianowych wśród materiałów izolacyjnych.

 

 

Źrółdło: Synthos

fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ