Partner serwisu
19 września 2016

15-lecie spółki KONCEPT

Kategoria: Z życia branży

Modernizacja procesu syntezy amoniaku, pełna automatyzacja produkcji kwasu fosforowego, to przykładowe inwestycje realizowane w Grupie Azoty Police we współpracy ze spółką zależną KONCEPT.

15-lecie spółki KONCEPT

Jedna z ważniejszych inwestycji w Grupie Azoty Police, jaką jest modernizacja procesu produkcji amoniaku pozwoli na usunięcie tzw. wąskich gardeł, zmniejszy energochłonność procesu i umożliwi wzrost wydajności instalacji o 200 ton amoniaku na dobę.

Zmiana technologii produkcji kwasu fosforowego ma z kolei poprawić jej efektywność oraz podnieść jakość produktu.

Utworzona poprzez wydzielenie w 2001 roku ze struktury Biura Projektowo-Konstrukcyjnego spółka KONCEPT zajmuje się wykonywaniem kompletnych, wielobranżowych projektów dla instalacji produkcyjnych. Policka Spółka ma w niej  100 proc. udziałów.

Spółka działająca głównie na potrzeby polickich zakładów, zwiększa także sukcesywnie ilość zleceń z zewnątrz. W 2015 roku już ok. 30 proc. przychodów spółki pochodziło ze zleceń zewnętrznych.

KONCEPT ściśle współpracuje przy modernizacji Huty Cynku „Miasteczko Śląskie”. Realizował także projekty dla Dolnej Odry, spółki DEDECO, gliwickiej Energetyki-Energorozruch, Akademii Morskiej w Szczecinie, czy Zakładów Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie i w Policach.

Spółka ma w swoich planach dalsze pozyskiwanie zamówień z zewnątrz a także rozbudowę firmy poprzez zwiększenie zatrudnienia i unowocześnienie oprogramowania.

Podstawową działalnością spółki jest wykonywanie projektów wraz z kosztorysami w branżach: technologicznej, budowlanej, instalacyjnej, mechanicznej, elektrycznej, pomiarów i automatyki.

Spółka specjalizuje się przede wszystkim w wykonywaniu projektów dla przemysłu chemicznego. Związane są one z produkcją amoniaku, mocznika, kwasu fosforowego i siarkowego oraz produkcji bieli tytanowej.

 

 

Źródło: Grupa Azoty

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ