Partner serwisu
14 września 2016

Big Data w przemyśle

Kategoria: Z życia branży

Big Data w przemyśle. Jak wykorzystać analizę danych do optymalizacji kosztów procesów? - to pełny tytuł książki wydawnictwa PWN.

 

Big Data w przemyśle

Najnowsza książka dotycząca Big Data przedstawia zastosowanie tego narzędzia analitycznego w przemyśle. Prezentuje rozwiązania, które coraz szerzej będą stosowane w coraz większej liczbie firm z różnych gałęzi gospodarki, również w przemyśle (np. zgodnie z badaniami firmy Gartner aż 80% procesów biznesowych w firmach będzie oparte na Big Data w 2020 r.)!

W książce skoncentrowano się na tym, jak firmy, używając tej metodologii, mogą wyodrębniać i poddać analizie tylko najważniejsze dla siebie informacje – takie, które pozwolą zbudować lub utrzymać przewagę konkurencyjną. Zawierając w sobie liczne „case studies”, np. z przemysłu stalowego i innych, książka oferuje praktyczny przewodnik, który umożliwi Czytelnikowi zrozumienie w przystępny sposób analizy Big Data

Nacisk w książce położony jest m.in. na: metodologię analizy sieci – zbierania danych, przetwarzania i ich interpretacji. Przedstawiono wykorzystanie w praktyce programów: UCINET, NetMiner, R, NodeXL, Gephi.

W książce zaprezentowano różne metody i procedury związane z analizą sieci Big Data – w szczególności te, należące do najpopularniejszych. Celem książki jest wyczerpujące omówienie podstaw tego zagadnienia, tak aby początkowi i średniozaawansowani użytkownicy mogli w krótkim czasie nauczyć się wykonywać takie analizy

Autorzy

Hyunjoung Lee (Ph.D., Korea University, 2007)

Hyunjoung Lee jest autorką 20 artykułów poświęconych analizie marketingu i sieci społecznych. Pracuje nad kilkoma badaniami poświęconymi różnych strategiom marketingu w przemyśle, koncentrując się na strukturach sieci handlowych i analizie warunkujących je czynników. Jest pracownikiem naukowym na południowokoreańskim uniwersytecie Yonsei i wykładowcą marketingu, metodologii i statystyki, zarówno na studiach magisterskich, jak i licencjackich.

Il Sohn (Ph.D., Carnegie Mellon University, 2007)

Il Sohn jest od 2009 r. członkiem wydziału materiałoznawstwa i inżynierii na Uniwersytecie Yonsei. Stopień doktora uzyskał na Carnegie Mellon University, a od ponad dekady jest związany zawodowo z przemysłem i środowiskiem naukowym zajmującym się produkcją stali, jako pracownik korporacji U.S. Steel i na uniwersytecie Yonsei. Ma doświadczenie w takich dziedzinach jak: zasadnicze badania metody odlewania ciągłego i produkcji stali oraz ekonomiczna analiza i optymalizacja utylizacji surowców w wytwarzaniu stali. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym i wicedyrektorem Research Institute for Iron and Steel Technology, jednym z recenzentów pisma Metals and Materials Transactions B, doradza zarządom Steel Research International i Korean Institute of Metals and Materials, zastępcą redaktora Journal of Sustainable Metallurgy i prezesem-założycielem koreańskiego Future Steel Technology Forum. Profesor Sohn cieszy się uznaniem zarówno w środowisku akademickim, jak i w przemyśle. Za swój wkład w rozwój dziedziny otrzymał wiele nagród, w tym medal instytutu AISI, nagrodę im. Charlesa Herty’ego, nagrodę Hunt/Kelly, nagrodę im. Marcusa A. Grossmana oraz nagrodę Iron and Steel Commendation, przyznawaną przez koreańskie Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii.

 

 

Źródło i fot.: PWN

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ