Partner serwisu
26 sierpnia 2016

PGNiG spodziewa się wygranej z Gazpromem w arbitrażu

Kategoria: Z życia branży

– PGNiG spodziewa się wygranej w arbitrażu z Gazpromem ws. cen gazu w kontrakcie długoterminowym – ocenił w czwartek w rozmowie z dziennikarzami prezes gazowej spółki Piotr Woźniak.

PGNiG spodziewa się wygranej z Gazpromem w arbitrażu

Woźniak dodał, że wynik arbitrażu spodziewany jest latem przyszłego roku. "Spodziewamy się wygranej w arbitrażu - powiedział. Jak mówił po takim rozstrzygnięciu spółka będzie miała uprawnienia do odszkodowania. "To odszkodowanie nie jest jednak "z klucza". Arbitraż nie zasądza bowiem wypłaty, tylko należność. Do tej należności trzeba będzie dojść na drodze sądowej" - wyjaśnił szef PGNiG.

Jego zdaniem takie postępowanie może potrwać "rok i trochę" po arbitrażu.

Dodał jednak, że polska spółka jest "gotowa na rozsądne rozwiązanie sporu z Gazpromem przed decyzją Trybunału Arbitrażowego"

PGNiG złożył do sztokholmskiego Trybunału Arbitrażowego pozew przeciwko Gazpromowi w sprawie zmiany warunków cenowych kontraktu długoterminowego na zakup gazu ziemnego z września 1996 r. (tzw. kontraktu jamalskiego). Zdaniem polskiej spółki Gazprom powinien zgodzić się na dostosowanie kontraktu z 1996 r. do sytuacji na europejskim rynku gazu ziemnego.

 

Źródło: PAP

fot.: PGNiG

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ