Partner serwisu
23 sierpnia 2016

Startuje konkurs Brygada Bezpiecznych Rodziców

Kategoria: Z życia branży

Brygada Bezpiecznych Rodziców to konkurs plastyczny skierowany do dzieci i ich opiekunów, który ma zachęcić najmłodszych do rozważań na temat bezpieczeństwa ich rodziców w pracy. Organizatorem zabawy jest Koalicja Bezpieczni w Pracy, która do udziału zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat. Konkurs potrwa od 22 do 31 sierpnia br.

Startuje konkurs Brygada Bezpiecznych Rodziców

Gdzie pracuje moja mama lub tata? Odpowiedź na to pytanie czasem sprawia maluchom nie lada problem. Koalicja Bezpieczni w Pracy postanawia iść krok dalej i zapytać najmłodszych o to, czy wiedzą jak ich opiekunowie zapobiegają różnym niebezpiecznym sytuacjom, które mogą zdarzyć się poza domem. Dlatego od 22 do 31 sierpnia zachęca dzieci i rodziców do zabawy, która ma na celu nakłonić rodziców do rozmowy o sposobach i możliwościach zwiększenia bezpieczeństwa w pracy.

„Brygada Bezpiecznych Rodziców” w pracy to konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku 4-12 lat. Zadaniem do wykonania jest przygotowanie pracy plastycznej (dowolną techniką) przedstawiającej bezpieczeństwo w pracy. Następnie rodzice muszą zrobić zdjęcie pracy konkursowej i przesłać na adres e-mail: konkursplastyczy@bezpieczniwpracy.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wyłoni trzech laureatów w dwóch kategoriach wiekowych (4-7 i 8-12 lat). Łącznie aż szóstka dzieci otrzyma bony podarunkowe o wartości 100 zł. Sponsorami nagród są firmy CWS-boco Polska i SEKA S.A.

– Konkurs plastyczny jest naszym zdaniem najlepszym sposobem do podejmowania trudnych, ale ważnych tematów. Dlatego jeszcze przed końcem wakacji chcemy zachęcić rodziców do wspólnej rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa w pracy – mówi Andrzej Smółko, przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy. – Wierzymy, że właściwych postaw najlepiej uczyć się już od najmłodszych lat.

Na stronie internetowej bezpieczniwpracy.pl znajduje się regulamin konkursu.

Zachęcamy również do śledzenia profilu Bezpieczni w Pracy na Facebooku, gdzie zamieszczane będą aktualności na temat konkursu oraz nadesłane prace.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na Facebooku i stronie bezpieczniwpracy.pl do 31 września br.

 

Źródło i fot.: bezpieczniwpracy.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ