Partner serwisu
09 sierpnia 2016

USA ponownie krytykują Nord Stream 2

Kategoria: Z życia branży

Od dłuższego czasu przedstawiciele władz Stanów Zjednoczonych krytycznie oceniają projekt budowy gazociągu Nord Stream 2. W ich opinii stanowi on zagrożenie dla gospodarek państw Europy Środkowej i Wschodniej a także może stać się narzędziem politycznych wpływów Federacji Rosyjskiej. W odpowiedzi na te zarzuty Rosjanie podkreślają, że powstanie tej inwestycji nie doprowadzi do całkowitego zaprzestania tranzytu przez Ukrainę.

USA ponownie krytykują Nord Stream 2

Projekt budowy drugiej nitki Gazociągu Północnego może, Według Departamentu Stanu USA, doprowadzić do upadku ukraińskiej gospodarki. Informację taką przekazał specjalny wysłannik USA Amos Hochsteyn. Według jego słów wraz z utratą statusu kraju tranzytowego dla rosyjskiego gazu, Ukraina straci dochody, które otrzymuje z tytułu odpowiednich opłat. Będzie to bezpośrednim powodem upadku tej gospodarki, która już teraz jest w bardzo złej sytuacji. 
 
Amerykanie nie po raz pierwszy podejmują działania przeciwko Nord Stream 2. Wcześniej Hochsteyn deklarował, że projekt rozbudowy Gazociągu Północnego jest niezgodny z polityką bezpieczeństwa Unii Europejskiej i zasadami solidarności europejskiej.

Cały artykuł można przeczytać na energetyka24.com

 

Źródło fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ