Partner serwisu
04 sierpnia 2016

PGNiG rozpoczęło dostawy gazu ziemnego na rynek ukraiński

Kategoria: Z życia branży

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło współpracę z ukraińską spółką ERU TRADING w zakresie dostaw gazu ziemnego na Ukrainę. Finalnymi odbiorcami gazu ziemnego są odbiorcy przemysłowi na rynku ukraińskim.

PGNiG rozpoczęło dostawy gazu ziemnego na rynek ukraiński

- Rozpoczęcie dostaw gazu ziemnego na Ukrainę w ramach umowy z ERU TRADING potwierdza, że warunki handlowe oferowane przez PGNiG są konkurencyjne, a przez to atrakcyjne zarówno dla odbiorców krajowych, jak i dla klientów za granicą. Cieszę się, że współpraca z ERU TRADING rozszerzyła portfel odbiorców gazu ziemnego PGNiG, wzmacniając naszą obecność na rynkach ościennych. Dostawy gazu ziemnego na rynek ukraiński są elementem polityki handlowej Spółki – powiedział Bartłomiej Korzeniewski, Dyrektor Oddziału Obrotu Hurtowego PGNiG SA.

- Współpraca ERU TRADING z PGNiG - największą polską firmą energetyczną - jest ważnym krokiem w dywersyfikacji przez naszą spółkę portfela dostawców gazu ziemnego i zapewnieniu naszym klientom niezawodnych i efektywnych kosztowo dostaw na Ukrainie. Jestem przekonany, że współpraca między ERU TRADING oraz PGNiG pomoże w dalszym stopniu rozwijać na Ukrainie rynek gazu ziemnego i pomoże w integracji Ukrainy z europejskim rynkiem energii - powiedział Yaroslav Mudryy, Dyrektor Handlowy ERU TRADING.

ERU Trading

ERU Trading jest wiodącym prywatnym dostawcą gazu ziemnego na Ukrainie. Założyciele Spółki posiadają ponad 40 letnie doświadczenie w zakresie handlu międzynarodowego różnymi nośnikami energii, w szczególności na rynku ukraińskim. ERU oferuje swoim klientom pełen zakres usług związanych z zarządzaniem portfelem, z uwzględnieniem realizacji eksportu oraz dostaw na rynku krajowym energii elektrycznej, produktów ropopochodnych, węgla oraz produktów rolnych i innych surowców.

 

Źródło i fot.: PGNiG

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ