Partner serwisu
03 sierpnia 2016

Pern z ochroną przed cyberzagrożeniami od NASK

Kategoria: Z życia branży

PERN S.A., zawarł  1 sierpnia b.r. umowę z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK) dotyczącą współpracy w zakresie ceberbezpieczeństwa. To będzie pierwszy tak kompleksowy program poprawy bezpieczeństwa informatycznego realizowany w tym sektorze. 

Pern z ochroną przed cyberzagrożeniami od NASK

Umowa zawarta z NASK, pozwoli płockiej spółce maksymalnie skutecznie chronić swoją infrastrukturę informatyczną. NASK zapewni zarówno sprzęt, specjalistyczne oprogramowanie jak i wiedzę oraz pracę ekspertów. Niezwykle istotną rolę w tym programie odgrywa właśnie wsparcie eksperckie. Dzięki wysokiej klasy specjalistom instytutu będzie można szybciej przewidzieć zagrożenia i usprawniać na bieżąco systemy bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest też sieć kontaktów ekspertów z NASK oraz działający tam zespół reagowania na incydenty - CERT Polska.

– Dysponując najnowocześniejszymi technologiami do przesyłu surowca chcemy też zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszej infrastrukturze technicznej i informatycznej. Mamy świadomość, że w ten sposób zapewniamy też bezpieczeństwo energetyczne państwa w zakresie dostaw oraz magazynowania ropy naftowej i paliw – powiedział Igor Wasilewski, prezes PERN S.A.

– Umowa z PERN pozwoli naszemu partnerowi skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów NASK i wprowadzić nowoczesne rozwiązania skutecznie chroniące posiadane zasoby. To kolejny krok na drodze budowania bezpieczeństwa teleinformatycznego infrastruktury krytycznej w Polsce – powiedział Wojciech Kamieniecki, dyrektor NASK.

Umowa między PERN a NASK została zawarta do końca 2017. Podczas jej podpisywania była obecna Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska.

 

 

Źródło i fot.: PERN

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ