Partner serwisu
28 lipca 2016

Ruszają zapisy na obligacje PCC Rokita

Kategoria: Aktualności

Jest to już jedenasta publiczna emisja obligacji PCC Rokita, trzecia w tym roku. Dwie poprzednie emisje zakończyły się rekordowymi redukcjami sięgającymi nawet 82 proc. (w pierwszej emisji 82 proc., na drugim etapie przydziału i w drugiej emisji 77 proc.).

Ruszają zapisy na obligacje PCC Rokita

PCC Rokita w ciągu swojej pięcioletniej historii obecności na rynku obligacji, wykupiła cztery serie obligacji na łączną kwotę 85 mln zł.

Spółka kolejny raz w tym roku daje inwestorom możliwość ulokowania oszczędności i oferuje siedmioletnie obligacje serii DC, oprocentowane w wysokości 5% w skali roku.

Zapisy rozpoczną się 28 lipca i będą trwać do 10 sierpnia 2016 r. Zapisy będzie można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM.

– Jesteśmy pionierem na rynku Catalyst, jako emitent oferujący obligacje detaliczne. Jako pierwsi pięć lat temu z sukcesem uplasowaliśmy całą publiczną emisję obligacji – mówi Wiesław Klimkowski, prezes zarządu.

– Obecny popyt na obligacje PCC Rokita zachęcił nas do podjęcia decyzji o kolejnej emisji, trzeciej już w tym roku. Wychodzimy z ofertą, którą mamy nadzieję ponownie zainteresować Inwestorów, w szczególności indywidualnych – stwierdza Rafał Zdon, wiceprezes zarządu. – Warunki oferowane przez banki sprawiają, że nasze obligacje wciąż stanowią poważną alternatywę dla lokat i rachunków oszczędnościowych – dodaje Rafał Zdon.

Dodatkowe informacje dotyczące emisji obligacji serii DC:

  •  Ilość oferowanych obligacji: 250 tys.
  •  Cena nominalna: 100 zł
  •  Minimalna wartość zapisu: 100 zł
  •  Oprocentowanie: stałe, w wysokości 5%, odsetki wypłacane kwartalnie
  •  Przydział obligacji: 11 sierpnia 2016 r.

 

Źródło i fot.: PCC Rokita

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ