Partner serwisu
21 lipca 2016

Yamaha z materiałami od BASF

Kategoria: Chemia

Dzięki wszechstronnym tworzywom sztucznym BASF - nowy trzykołowy pojazd koncepcyjny 05GEN stworzony przez Yamaha Motor Co., Ltd („Yamaha”) zapewnia komfort i wygodę jazdy na krótkich dystansach. W oponach pojazdu 05GEN wykorzystano opracowane przez BASF tworzywo Infinergy® – pierwszy na świecie spieniony termoplastyczny poliuretan oraz Elastollan® – poliuretan termoplastyczny.

Yamaha z materiałami od BASF

Materiały BASF umożliwiają zwiększenie komfortu nowego pojazdu koncepcyjnego Yamaha przeznaczonego na krótkie dystanse.

W trzykołowym modelu koncepcyjnym 05GEN zastosowano Infinergy® i Elastollan® – tworzywa sztuczne opracowane przez BASF

Dzięki wszechstronnym tworzywom sztucznym BASF nowy trzykołowy pojazd koncepcyjny 05GEN stworzony przez Yamaha Motor Co., Ltd („Yamaha”) zapewnia komfort i wygodę jazdy na krótkich dystansach. Ten wspomagany elektrycznie pojazd można obejrzeć na wystawie w Muzeum Architektury Toyo Ito w Imabari na wyspie Omishima w Japonii od 14 lipca 2016 r. do 15 czerwca 2017 r.

W przypadku nowoczesnych pojazdów podstawą wygodnej i relaksującej jazdy są opony. W oponach pojazdu 05GEN wykorzystano opracowane przez BASF tworzywo Infinergy® – pierwszy na świecie spieniony termoplastyczny poliuretan oraz Elastollan® – poliuretan termoplastyczny – tak, aby podwyższyć ogólny komfort jazdy. Charakterystyczna struktura komórkowa Infinergy® wspiera efektowny wygląd pojazdu. Elastollan® sprawia dodatkowo, że powierzchnia opon może mieć różną fakturę i kolor.

- Pojazdy nowej generacji proponowane przez firmę Yamaha mają poprawić doświadczenia związane z jazdą i zapewnić jakość przejazdów na krótkich dystansach. Jest to w pełni zgodne z ideą naszego działania, ponieważ w designfabrik® pomagamy przekształcać pomysły w wyroby używane w codziennym życiu, poprawiające jakość życia ludzi. Oferując nasze usługi doradcze w odniesieniu do opracowania koloru, materiału i wykończenia, pomogliśmy firmie Yamaha zrealizować jej koncepcję projektową „Udoskonalonej Dynamiki - powiedział Andy Postlethwaite, Senior Vice President, Performance Materials Asia Pacific, BASF - odpowiedzialny za materiały poprawiające wydajność.

źródło: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ