Partner serwisu
15 lipca 2016

PGNiG i ORLEN rozszerzą współpracę poszukiwawczo-wydobywczą

Kategoria: Paliwa

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz spółka wydobywcza z Grupy Kapitałowej ORLEN - ORLEN Upstream - podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie poszukiwania, rozpoznawania i wydobywania węglowodorów na nowych obszarach w Polsce. Spółki chcą współpracować w rejonach: Basenu Pomorskiego, Basenu Lubelskiego, Monokliny Przedsudeckiej, Bloku Gorzowa oraz Przedgórza Karpat i w Karpatach.

PGNiG i ORLEN rozszerzą współpracę poszukiwawczo-wydobywczą

Do tej pory partnerskie działania odbywały się na obszarze 15 krajowych koncesji w zachodniej i południowo-wschodniej części Polski. Dotychczasowa współpraca obejmowała m.in. eksploatację gazu ziemnego z siedmiu złóż w Wielkopolsce oraz wspólne prace poszukiwawczo-rozpoznawcze w pozostałych regionach. Teraz działania te mogą zostać rozszerzone o nowe perspektywiczne obszary.

- PGNiG zamierza utrzymać wysoki poziom inwestycji w sektorze poszukiwań i wydobycia. Podpisany list intencyjny pozwoli na wymianę doświadczeń oraz danych zgromadzonych przez obie firmy w zakresie technologii udostępniania i intensyfikacji złóż. Stwarza to możliwość opracowania nowych koncepcji prac na koncesjach w rejonach planowanej współpracy - zaznaczył Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG

- Wzmacniamy naszą aktywność poszukiwawczo wydobywczą w kraju systematycznie rozbudowując portfolio projektów upstream. Do współpracy z partnerem, z którym łączą nas lata wspólnych operacji, możemy już wnieść również własne doświadczenia. Połączenie naszych potencjałów zwiększa szanse na pozytywne wyniki oraz gwarantuje szereg synergii dla obu stron – powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Spółki po szczegółowej analizie informacji i danych geologicznych uzyskanych na obszarach objętych listem intencyjnym będą podejmować ostateczne decyzje inwestycyjne.
 

źródło: PGNiG
fot. 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ