Partner serwisu
22 czerwca 2016

Unipetrol wybuduje terminal dla nowej instalacji polietylenu

Kategoria: Aktualności

20 czerwca w Pradze Unipetrol należacy do Grupy Kapitałowej PKN Orlen podpisał ze spółką Talke umowę na budowę terminalu do składowania polietylenu w Litvinowie.

Unipetrol wybuduje terminal dla nowej instalacji polietylenu

Wartość kontraktu to 700 milionów CZK. Talke, który jest głównym wykonawcą inwestycji, musi wybudować terminal do składowania polietylenu z 40 silosami magazynowymi o łącznej pojemności 16 tys. ton. Nowy terminal jest częscią inwestycji PE3, który jest największym petrochemicznym projektem w Czechach; jego wartość szacowana jest na 8,5 biliona CZK. 

– Inwestycja w nową instalację polietylenu pomoże nam bardziej zaangażować się w produkcję rafineryjną i petrochemiczną, ponad to będziemy mogli wejść do nowych obszarów przemysłu, takich jak kosmetyki czy opakowania. Biorąc pod uwagę zwiększenie volumenu produkcji przez projekt PE3, zdecydowaliśmy się na budowę nowoczesnego terminalu w Litvinowie – stwierdza prezes Unipetrolu Marek Świtajewski.

– Czujemy się dumni, że Unipetrol wybrał nas do współpracy przy tym projekcie – mówi Christoph Grunert, dyrektor logistyki Talke w Europie. – Oprócz tego, że jest to nasza największa realizacja w Europie, jest to także potwierdzenie słusznośći obranej przez nas strategii. Jest to wspieranie przemysłu chemicznego i petrochemicznego naszą logistyką, designem czy inżynierią – kończy.

Źródło: Unipetrol
Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ