Partner serwisu
31 maja 2016

Nowa inwestycja PCC Prodex w Brzegu Dolnym

Kategoria: Chemia

PCC Prodex uruchomił nowy zakład produkcji prepolimerów, grupy tworzyw stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w budownictwie, motoryzacji czy w branży meblarskiej.
 

Nowa inwestycja PCC Prodex w Brzegu Dolnym

Jest to jedna z trzech największych w Polsce i jedna z najnowocześniejszych instalacji zlokalizowanych na terenie PCC w Brzegu Dolnym. Rocznie będzie mogła wyprodukować 15 tys. ton prepolimerów, mających zastosowanie w klejach, nawierzchniach sportowych, elastycznych piankach wykorzystywanych w materacach a także innych innowacyjnych produktach.

– Inwestycja niewątpliwie przyczyni się do dynamiczniejszego rozwoju segmentu produktów bazujących na izocyjanianach. Nowa instalacja nie tylko zwiększy zdolności produkcyjne w całej Grupie PCC, ale również umożliwi wejście na nowe rynki oraz specjalistyczne aplikacje. – mówi Grzegorz Dołbniak. Prezes PCC Prodex sp z o.o.

W skład instalacji wchodzą węzły do rozładunku autocystern, zewnętrzne zbiorniki magazynowe, reaktory oraz linie do konfekcjonowania gotowych produktów.

Głównymi zaletami instalacji jest możliwość prowadzenia procesu produkcji prepolimerów w sposób w pełni zautomatyzowany co pozwala na bardzo precyzyjną kontrole jakości i produkcji gotowego wyrobu.

 

Źródło i fot.: PCC Prodex

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ