Partner serwisu
17 maja 2016

SoftBlue: bezzałogowe platformy latające dla ratownictwa pożarowego i chemicznego

Kategoria: Bezpieczeństwo

W I kwartale br. SoftBlue rozpoczęła prace nad zaprojektowaniem i konstrukcją rodziny bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu. Realizacja projektu odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

SoftBlue: bezzałogowe platformy latające dla ratownictwa pożarowego i chemicznego

SoftBlue w 2016 r. kontynuuje działalność badawczo-rozwojową. Wśród realizowanych projektów w 2016 r. znalazły się prace, których celem jest stworzenie bezzałogowych platform latających o szerokim spektrum zastosowań w ratownictwie pożarowym i chemicznym.

Pierwszy kwartał to także podpisanie umów o współpracy z takimi podmiotami jak:  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie, Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) z siedzibą w Otwocku czy Politechniką Wrocławską.

Go Global

SoftBlue nie ogranicza się jednak do krajowego podwórka, w styczniu podpisało umowę z firmą Leenlife Pharma International Inc. z siedzibą w Vacouver na dystrybucję Sensoftu – urządzenia do monitorowania warunków transportu. Spółka otrzymała na ten cel finansowanie z programu Go Global w kwocie 130 tys. zł. Pozyskane środki przeznaczy na stworzenie strategii wejścia czujników także na rynek niemiecki, francuski, duński, szwedzki, norweski i fiński.

Dzięki opisanym ruchom stategicznym przychód netto SoftBlue po I kwartale br. wzrósł do 1 mln 200 tys. zł. To o 36% więcej niż w analogicznym okresie 2015.

Źródło: SoftBlue
Źródło fot.: freeimages.com

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ