Partner serwisu
11 maja 2016

INEOS Styrenics w rękach Synthosu

Kategoria: Chemia

Firma INEOS Enterprises potwierdziła dojście do porozumienia w sprawie sprzedaży INEOS Styrenics, przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją polistyrenu spienialnego (EPS) na rzecz Synthos S.A. za 80 mln Euro.

INEOS Styrenics w rękach Synthosu

INEOS Styrenics wytwarza wysokiej jakości polistyren spienialny (EPS) dla przemysłu budowlanego i opakowaniowego w zakładach produkcyjnych w Wingles i Ribécourt w Północnej Francji oraz w Bredzie w Holandii. Te trzy zakłady produkcyjne są wspierane przez centrum technologiczne w Bredzie, które jest specjalistycznym zakładem badawczo-rozwojowym oraz testowania produktów, składającym się z laboratorium badawczego oraz zakładów pilotażowych. Działy obsługi klienta, logistyki i finansów również znajdują się w Bredzie. Firma zatrudnia ok. 250 osób, których przeniesienie również jest częścią transakcji.

- Połączenie INEOS Styrenics z Synthos przyspieszy wzrost i zapewni dodatkowe korzyści klientom obydwu firm, dając im dostęp do dodatkowych technologii i rozszerzonego portfolio produktów. Powstaną również nowe możliwości dla pracowników, którzy staną się częścią firmy strategicznie skupionej na długoterminowej przyszłości rynku polistyrenu spienialnego - mówi Ashley Reed, CEO INEOS Enterprises. 

Zgoda na sprzedaż przedsiębiorstwa na rzecz Synthos S.A. stanowi ważny krok na drodze rozwoju spółki. Synthos S.A. to jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Firma jest największym europejskim producentem kauczuków emulsyjnych i wiodącym producentem polistyrenu spienialnego. Firma jest notowana na Polskiej giełdzie, a jej siedziba znajduje się w Oświęcimiu.

- Celem przejęcia jest dostarczanie najwyższej jakości polistyrenu spienialnego (EPS) oraz zapewnienie, że EPS pozostanie pierwszym wyborem klientów spośród wszystkich materiałów izolacyjnych – mówi Tomasz Kalwat, CEO Synthos.

Transakcja zostanie sfinalizowana najprawdopodobniej w drugiej połowie 2016, po uzyskaniu odpowiednich oficjalnych zatwierdzeń. 

INEOS Styrenics jest częścią portfolio INEOS Enterprises. INEOS Enterprises aktywnie poszukuje możliwości rynkowych w zakresie pozyskiwania, rozwoju i sprzedaży przedsiębiorstw chemicznych. Doradcą finansowym dla INEOS jest Valence Group, a doradcą prawnym - Squire Patton Boggs.

źródło: Synthos S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ