Partner serwisu
06 maja 2016

Drzewko za butelkę

Kategoria: Aktualności

Na początku kwietnia wystartowała kolejna, czternasta już edycja ogólnopolskiej proekologicznej akcji Drzewko za butelkę.

Drzewko za butelkę

Inicjatywa ta stworzona i realizowana przez firmy uczestniczące w Programie Odpowiedzialność i Troska niezmiennie od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Sprzyja temu jasny cel akcji, czyli dbanie o środowisko poprzez edukowanie najmłodszych. Samo wydarzenie stanowi doskonałą płaszczyznę integracji firm realizujących program z placówkami oświatowymi, władzami samorządowymi, mediami czy społecznością lokalną wokół atrakcyjnej formy budowania wspólnego dobra dla wszystkich pokoleń. W tym roku akcja odbywa się pod patronatem Ministerstwa Środowiska, Lasów Państwowych i Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji.

Akcja dostosowana do aktualnych potrzeb

W tej edycji zmianie uległy założenia akcji, rozszerzając tematykę konkursu i dostosowując ją do aktualnych potrzeb i możliwości realizatorów programu. Dotychczas realizowanie akcji oznaczało zbiórkę tylko odpadowych butelek PET, które następnie były przekazywane do recyklingu. Teraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom akcję można realizować prowadząc wiele innych działań proekologicznych, których nadrzędnym celem jest poprawa czystości otoczenia lokalnego. Rozszerzony wachlarz odpadów, w praktyce oznacza, że tytułowe drzewko można otrzymać już nie tylko za butelki PET ale też np. makulaturę, kapsle, puszki czy reklamówki foliowe. Sama zbiórka tych odpadów często łączona jest z innymi proekologicznymi inicjatywami jak choćby sprzątanie świata.

W tej edycji drzewka za butelkę będą rozdawać…

Do udziału w XIV edycji akcji „Drzewko za butelkę” firmy, Realizatorzy Programu „Odpowiedzialność i Troska”, zgłaszały się dobrowolnie. O przebiegu akcji w jej okolicy, każda firma decyduje indywidualnie, jednak warto podkreślić, że wszyscy organizatorzy finały lokalne organizują z bardzo dużym rozmachem, ku radości i uciesze najmłodszych zbieraczy. W tym roku tytułowe drzewka rozdawane będą przez:

Grupę Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”, miejsce akcji: Puławy
ANWIL S.A., miejsce akcji: Włocławek
PKN ORLEN S.A., miejsce akcji: Płock
Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., miejsce akcji: Płock
ORLEN Południe S.A., miejsce akcji: Jedlicze

Więcej informacji drzewkozabutelke.pl oraz rc.com.pl       

                                                          

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ