Partner serwisu
04 maja 2016

Prezes Grupy Azoty stawia na innowacje i integrację

Kategoria: Aktualności

Od lutego br. w Grupie Azoty następują zmiany personalne. Prezes Mariusz Bober, który zastąpił na stanowisku Pawła Jarczewskiego, mówi, że zmiany te mają doprowadzić do intensyfikacji działalności spółki  w obszarze innowacji i integracji.

Prezes Grupy Azoty stawia na innowacje i integrację

– Czymś, co bardzo leży mi na sercu, są dwa „i”:  integracja i innowacyjność – wyjaśnia M. Bober. Prezes podkreśla, że Grupa Azoty dziś składa się z czterech grup kapitałowych, natomiast powinna dążyć do tego, aby przekształcić się w jeden organizm gospodarczy, prowadzący wspólną politykę rynkową, produkcyjną, zakupową i personalną. Mariusz Bober zapewnia, że kładąc nacisk na integrację, równocześnie Grupa chce wykorzystywać dotychczasowe zakorzenienie się spółek w społecznościach lokalnych.

 

Kędzierzyn ma być liderem innowacji

Jedną ze spółek wchodzących w skład GA są Zakłady Azotowe Kędzierzyn. Tu również doszło do wymiany prezesów – stanowisko zajmowane przez Adama Leszkiewicza objął Mateusz Gramza. Chce on rozwijać ZAK zgodnie z hasłem: „Grupa Azoty Kędzierzyn – liderem innowacji w branży chemicznej”.  – Hasło to będzie towarzyszyło zarządowi w budowaniu strategii działania na najbliższe lata. Dotychczasowy wizerunek Zakładów Azotowych w Kędzierzynie był wizerunkiem dostawcy produktu masowego, czyli produktu ciężkiej syntezy chemicznej, a naszym zadaniem jest wizerunek w obszarze specjalistycznych produktów chemicznych, chemii specjalistycznej dla przemysłu i nowoczesnego rolnictwa – podkreśla Gramza.

Jakie konkretne kroki chce podjąć ZAK, by realizować wyznaczony cel? – Wprowadzimy do oferty sprzedażowej plastyfikatory nowej generacji, czyli estry specjalistyczne – to w obszarze alkoholi OXO. A w obszarze nawozów – wprowadzimy nowoczesne nawozy o kontrolowanym uwalnianiu składników pokarmowych, wzbogacone o mikroelementy – wymienia prezes ZAK.

Zaznacza także, że ZAK kontynuuje prace w ramach projektu INNOCHEM, w którym spółka uczestniczy z czterema projektami.  – Mamy dwa innowacyjne projekty dotyczące nawozów oraz dwa dotyczące obszaru alkoholi OXO – przypomina M. Gramza.

Jak zapewnia nowy prezes kędzierzyńskiej spółki, jednym z ważniejszych projektów ZAK będzie utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego, gdzie ma być zintegrowana działalność poszczególnych działów badań i rozwoju na terenie zakładu. Są one obecnie rozproszone i przynależą do różnych jednostek.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ