Partner serwisu
26 kwietnia 2016

Ogólnopolskie Mistrzostwa Kadry BHP

Kategoria: Aktualności

Po raz drugi Koalicja Bezpieczni w Pracy organizuje ogólnopolski konkurs wiedzy dla pracowników służby BHP, przedstawicieli środowisk akademickich i pasjonatów. Mistrzostwa ruszą 4 maja. Uczestnicy powalczą o tytuł Mistrza Kadry BHP i nagrody, m.in. o iPhona, tablet, aparat fotograficzny, kurtki, szkolenia i vouchery na konferencje branżowe.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Kadry BHP

Cel

Celem konkursu jest sprawdzenie poziomu wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w Polsce oraz uaktualnienie prestiżowego rankingu specjalistów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Inicjatywa Koalicji to także okazja do wymiany doświadczeń i integracji środowiska służby BHP.

500 osób w zeszłorocznej rywalizacji

–W minionym roku Mistrzostwa spotkały się z dużym zainteresowaniem, niemal 500 osób przystąpiło do rywalizacji! Oznacza to, że eksperci z branży BHP chętnie podejmują nowe wyzwania i lubią podnosić swoje kwalifikacje – mówi Andrzej Smółko, Przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy, Prezes CWS-boco Polska. Cieszymy się, że jako Koalicja stworzyliśmy  konkurs, który pozwala na sprawdzenie wiedzy i praktycznych umiejętności oraz porównanie się z najlepszymi w branży –  dodaje.  

2 etapy, 50 pytań

Mistrzostwa Kadry BHP  składać się będą z dwóch etapów. Pierwszy potrwa od 4 do 18 maja 2016 r. W tym czasie na stronie internetowej Koalicji Bezpieczni w Pracy (www.bezpieczniwpracy.pl/mistrzostwa) dostępny będzie  test zawierający 30 pytań jednokrotnego wyboru.  Trzydzieści osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, zostanie zakwalifikowanych do finału, który wyłoni ostatecznych zwycięzców. Każdy uczestnik może tylko raz przystąpić do wypełniania testu. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawany będzie punkt, brak odpowiedzi nie będzie punktowany, a za niepoprawną odpowiedź uczestnik otrzyma punkt ujemny.

Drugi etap konkursu odbędzie się od  23 do 30 maja 2016. Tu również będzie test wiedzy on-line (20 pytań jednokrotnego wyboru) oraz studium przypadku, którego rozwiązanie oceniać będzie Komisja Konkursowa. Laureaci zostaną wyłonieni spośród osób, które zdobędą największą liczbę punktów, sumują się na nią poprawne odpowiedzi z testu etapu II  (40 proc. oceny całościowej) oraz punkty przyznane przez Komisję Konkursową za rozwiązanie case study (60 proc. oceny całościowej).  

– W części opisowej pod uwagę brana będzie gruntowna wiedza, wsparta doświadczeniem, ale też wyobraźnia, pozwalająca kreować właściwą kulturę bezpieczeństwa w zakładach pracy – mówi Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A. i przewodniczący Komisji Konkursowej. – Jestem przekonany, że do BHP można i warto podchodzić niestandardowo, kreatywnie. Dlatego będę czekał na odpowiedzi, w których autorzy zaproponują rozwiązania zgodne z wymaganymi przepisami, ale też przekraczające standardy – dodaje.

 

Źródło: Informacja prasowa FleishmanHillard

Źródło fot.: Koalicja Bezpieczni w Pracy

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ