Partner serwisu
15 kwietnia 2016

Artur Kopeć, Grupa Azoty: Mamy czas do 1 czerwca...

Kategoria: Chemia

Zakłady dużego i zwiększonego ryzyka muszą do 1 czerwca 2016 r. dostosować się do nowych wymogów Dyrektywy Seveso III. Czy zakłady w Tarnowie są już przygotowane? Odpowiada Artur Kopeć, członek zarządu Grupy Azoty S.A.

Artur Kopeć, Grupa Azoty: Mamy czas do 1 czerwca...

Tematem zajmujemy się już od dłuższego czasu ponieważ prace nad wdrożeniem Dyrektywy Seveso III na grunt prawa polskiego trwały kilkanaście miesięcy. Grupa Azoty, mając zakłady dużego ryzyka, była istotnie zainteresowana pracami nad rozporządzeniem i odpowiednio wcześniej wiedzieliśmy, jakie nowe regulacje będą nas dotyczyć, więc niektóre prace  mogliśmy odpowiednio wcześniej rozpocząć. 

Obecnie nie tylko zakład w Tarnowie, ale i w Puławach, Policach czy Kędzierzynie pracują intensywnie nad tym, aby wdrożyć nowe wytyczne. W głównej mierze prace dotyczą weryfikacji naszych dokumentów, poczynając od Polityki Zapobiegania Poważnym Awariom, przez Raporty o Bezpieczeństwie na Wewnętrznych Planach Operacyjno-Ratowniczych kończąc. Tak jak zostało wspomniane, mamy czas do 1 czerwca tego roku i będziemy robić wszystko, żeby tego terminu dotrzymać.  

fot. Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ