Partner serwisu
05 kwietnia 2016

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Projekt Roku 2015

Kategoria: Z życia branży

Organizatorem konkursu jest Grupa Kapitałowa PCC, w skład której wchodzą m.in. największe na Dolnym Śląsku spółki chemiczne PCC Rokita i PCC Exol, obie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Konkurs skierowany jest do pracowników działów badawczo-rozwojowych i technologicznych

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Projekt Roku 2015

Pierwsze miejsce...
... otrzymał Rosulfan A, związek chemiczny stworzony przez zespół badaczy spółki PCC Exol SA. Dzięki niemu, środki czystości uzyskały bardzo łagodne oddziaływanie na skórę, przy zachowaniu jednocześnie wysokich właściwości użytkowych. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, stawia PCC Exol SA na równi z czołowymi globalnymi producentami związków powierzchniowo czynnych.

Drugie miejsce...
...zajęła PCC Prodex, spółka zależna PCC Rokita, za unikalną aplikację blokową, otrzymaną ze sztywnej pianki poliuretanowej. Wynalezienie tego produktu to wypełnienie niszy na rynku budowlanym. Pianka ma zastosowanie w systemach izolacyjnych, do ocieplania budynków w postaci płyt cechujących się wysoką ognioodpornością. Dzięki zastosowaniu systemu o bardzo dobrej stabilności termicznej, w niespotykanym na rynku szerokim zakresie temperatur, stała się produktem konkurencyjnym dla innych materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie, takich jak wełna mineralna czy styropian.

Trzecie miejsce
Trzecie zaś miejsce przypadło nowej aplikacji niskopiennych surfaktantów specjalistycznych. Dzieło pracowników PCC Exol SA, to gama produktów niskopiennych,    o doskonałych własnościach zwilżających, działających jako substancje wspomagające kluczowe procesy włókiennicze. Największym odbiorcą jest przemysł tekstylny.

Własne koncepcje badawcze
Warto dodać, że wszystkie produkty zostały opracowane według własnych koncepcji badawczych.  A opinie uzyskane od klientów świadczą o tym, że dorównują, a nawet przewyższają jakościowo produkty największych światowych producentów.

Ich unikalny skład powoduje, że wyroby nie posiadają swoich odpowiedników wśród konkurencji.
Celem konkursu jest wsparcie innowacyjności i rozwój nowych technologii w spółkach. Motywowanie i nagradzanie pracowników za ich twórcze projekty badawcze, które mają przynieść firmie wymierne korzyści.

150 mln dzięki innowacyjnym projektom
W ostatnich 5 latach zgłoszone projekty przyniosły Grupie Kapitałowej PCC, marże na poziomie prawie 150 mln zł.
Ocenie złożonych projektów podlega przede wszystkim innowacyjność rozwiązań, ale także duże znaczenie ma efektywność finansowa, gwarancja braku zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz wpływ rozwiązań na bezpieczeństwo.

Po raz pierwszy w tym roku przyznane zostały również nagrody w kategoriach „badacz roku”    i „optymalizacja roku” .
Nagrody, po raz szósty wręczone zostały 1 kwietnia br. na uroczystej gali we Wrocławiu.

 

Źródło,fot.: PCC
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ