Partner serwisu
18 marca 2016

Kongres „Polska Chemia” coraz bliżej

Kategoria: Z życia branży

Zbliża się najważniejsze wydarzenie polskiego sektora chemicznego. 14 marca została uruchomiona rejestracja uczestników Kongresu "Polska Chemia" (2016), który odbędzie się w Krakowie w dniach 15-16 czerwca 2016 r.

Kongres „Polska Chemia” coraz bliżej

Polska Izba Przemysłu Chemicznego organizuje Kongres „Polska Chemia” po raz trzeci. – Dwie poprzednie edycje uświadomiły nam, jak potrzebne było zbudowanie platformy do dyskusji na temat strategii, szans i wyzwań, jakie stoją przed polską branżą chemiczną – mówi dr Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu PIPC.

Uczestnikami Kongresu „Polska Chemia” są przedstawiciele największych koncernów i organizacji działających w branży chemicznej. Każdego roku Polska Izba Przemysłu Chemicznego  gości najwyższą kadrę managerską z najważniejszych podmiotów działających w branży, takich jak Grupa Azoty, PKN Orlen, Grupa LOTOS, Synthos, Ciech, Anwil, Brenntag, PERN „Przyjaźń”, Apeiron Synthesis, CEFIC, BASF, DOW, IBM, International Process Plants, SABIC, Bayer MaterialScience. Tak silna reprezentacja kadry kierowniczej polskiego i zagranicznego przemysłu na organizowanym przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego Kongresie to oznaka wzrostu znaczenia polskiej chemii w Europie. – Wasz kraj staje się miejscem, gdzie wypracowywane są strategie dla środkowoeuropejskiego przemysłu chemicznego – przyznają zagraniczni goście Kongresu.

– Mamy wpływ na kształt sektora nie tylko w regionie, ale na całym kontynencie. Nie musimy podążać za europejskimi trendami, dzisiaj mamy udział w ich wyznaczaniu – dodaje dr Tomasz Zieliński. – Przykładem naszego znaczenia jest dzisiejsza pozycja Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i organizowanego przez nią Kongresu „Polska Chemia”, na który już dziś serdecznie zapraszam.

Więcej informacji na temat Kongresu „Polska Chemia” na stronie www.kongrespolskachemia.pl

 

Źródło,fot.: PIPC

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ