Partner serwisu
18 marca 2016

Dywidenda PCC Rokita – Zarząd i Rada Nadzorcza na tak

Kategoria: Z życia branży

Zarząd i Rada Nadzorcza giełdowej spółki PCC Rokita rekomendują wypłacenie zysku swoim akcjonariuszom kolejny rok z rzędu.

Dywidenda PCC Rokita – Zarząd i Rada Nadzorcza na tak

PCC Rokita jest producentem zróżnicowanej gamy wyrobów chemicznych, w tym największym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem polioli.

17 marca br. Zarząd i Rada Nadzorcza Spółki podjęły stosowne uchwały i jednomyślnie zarekomendowały przeznaczenie 100% zysku netto za 2015 rok na dywidendę. W minionym roku Grupa PCC Rokita odnotowała rekordowo wysokie zyski. Skonsolidowany zysk EBITDA osiągnął poziom 153 mln zł (wzrost o 22,4%), skonsolidowany zysk netto wyniósł 84,8 mln zł netto (wzrost o 19%) a jednostkowy zysk netto PCC Rokita był w kwocie 89,1 mln zł netto (wzrost o 28%). Główną siłą napędową tak dobrych wyników była aktywność w segmencie polioli.

Ostatecznie o przeznaczeniu zysku zadecyduje Walne Zgromadzenie
Jeśli rekomendacje obu organów Spółki spotkają się finalnie z aprobatą Walnego Zgromadzenia, środki zostaną wypłacone akcjonariuszom proporcjonalnie do ilości posiadanych akcji, czyli w wysokości 4,48 zł na jedną akcję.

- Możemy z dumą stwierdzić, że PCC Rokita znajduje się w grupie giełdowych spółek dywidendowych. Kolejny rok z rzędu rekomendujemy wypłatę zysku dla akcjonariuszy– mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita. Mimo wypłacanej regularnie w ostatnich latach dywidendy, z powodzeniem realizujemy następne rozwojowe inwestycje - w minionym roku została zakończona kluczowa dla Spółki inwestycja konwersji produkcji chloru na nowoczesną, energooszczędną technologię membranową– dodaje.

– PCC Rokita jest, i ma ambicje być także w przyszłości, spółką, która zarówno poprawia zyski, zwiększa swoją kapitalizacje, jak i regularnie wypłaca dywidendę – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita. Dzisiaj mamy bardzo dobrą pozycję finansową, między innymi ze względu na solidny cash flow operacyjny, jak i na dywersyfikację źródeł finansowania. To pozwala nam spokojnie rekomendować Radzie Nadzorczej i Walnemu Zgromadzeniu wypłatę rekordowej dywidendy, stanowiącej 100% zysku jednostkowego netto Spółki – stwierdza Rafał Zdon.

Zarząd poinformował, że propozycję terminu wypłaty dywidendy przedstawi po podjęciu decyzji o terminie zwołania Walnego Zgromadzenia PCC Rokita SA.

 

Źródło,fot.: PCC Rokita

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ