Partner serwisu
04 marca 2016

Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów - konkurs dla start-upów

Kategoria: Z życia branży

PGNiG S.A., ARP S.A oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa ogłosiły konkurs dla start-upów na innowacyjne rozwiązania technologiczne. Firmy mogą zgłaszać pomysły, które zostaną wykorzystane przez spółkę PGNiG TERMIKA S.A., w produkcji ciepła i energii elektrycznej.

Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów - konkurs dla start-upów

PGNiG S.A. - największa spółka w Polsce zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej, we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa ogłaszają nabór w ramach otwartych innowacji na rozwiązania adekwatne do wyzwań technologicznych i środowiskowych dla PGNiG TERMIKA S.A.

Celem organizowanego naboru jest wyłonienie podmiotów, których propozycje rozwiązań najlepiej wpisują się w agendę wyzwań technologicznych i środowiskowych PGNiG TERMIKA S.A., a których rozwiązania są możliwe do demonstracji, pilotażu i/lub komercyjnego wdrożenia do działalności Spółki i zrównoważone w zakresie oferowanej propozycji wartości.

Nabór dla start-upów
Nabór skierowany jest w szczególności do start-upów oraz przedstawicieli segmentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oferujących produkt lub usługę na co najmniej 7 Poziomie Gotowości Technologicznej (7 Technology Readiness Level – 7 TRL), tj. takim, który uzasadnia możliwość przeprowadzenia demonstracji i pilotażu oferowanego produktu lub usługi w warunkach operacyjnych PGNiG TERMIKA S.A. w celu rozważenia jej komercyjnego wdrożenia do działalności Spółki.

Termin zgłaszania propozycji rozwiązań zgodnych z zaprezentowaną tematyką upływa 1 kwietnia 2016 r.

PGNiG TERMIKA S.A. poszukuje rozwiązań odpowiadających na wyzwania technologiczne Spółki związane z poniższymi obszarami:

- Zmniejszenie emisji substancji powstających w procesach spalania do powietrza i środowiska.
- Zwiększenie efektywności energetycznej infrastruktury;
- Monitoring online sieci ciepłowniczych – inteligentne opomiarowanie i oprogramowanie do prognozowania zapotrzebowania na ciepło;
- Efektywne sposoby zagospodarowania produktów odpadowych z procesu spalania, w szczególności popiołów;
- Komercyjne sposoby zagospodarowania generowanego w procesie spalania dwutlenku węgla – nowy innowacyjny produkt.

Więcej informacji o konkursie na stronie Agencji Rozwoju Przemysłu

 

Źródło: ARP
fot.: PGNIG

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ