Partner serwisu
03 marca 2016

Bezpieczna wieś w gminie Puławy

Kategoria: Nawozy

Mieszkańcy wsi Skoki (położonej w gminie Puławy) wpadli na niecodzienny pomysł poprawy poziomu swojego bezpieczeństwa. W samym centrum miejscowości zainstalowali defibrylator i zorganizowali szkolenie z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem tego urządzenia.

Bezpieczna wieś w gminie Puławy

Każde życie jest ważne

Inicjatywa zainstalowania defibrylatora wyszła od Marka Tepera, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Skoki. Słusznie zauważył, że jedyna droga wyjazdowa ze Skoków prowadzi przez przejazd kolejowy, co może znacznie wydłużyć przyjazd karetki. Na decyzję o przeprowadzeniu zbiórki na zakup urządzenia wpłynęły też jego osobiste doświadczenia, gdyż w swojej pracy strażaka często spotykał się z sytuacjami zagrożenia życia.

Zbiórka pieniędzy

Koszt zakupu i instalacji defibrylatora wyniósł około 10 tys. zł. Swoje „5 groszy” dołożyło wielu mieszkańców wsi oraz organizacje pozarządowe, m.in. Wspólnota Gruntowa. Wsparcia finansowego udzieliły także zakłady azotowe w Puławach. Ostatecznie automat do ratowania życia zainstalowano w styczniu. Wcześniej mieszkańcy Skoków przeszli szkolenie zarówno z obsługi urządzenia, jak i z zakresu pierwszej pomocy.

Nie tylko w Skokach

Wieść o prozdrowotnej inicjatywie mieszkańców Skoków dotarła do Góry Puławskiej, kolejnej wsi zlokalizowanej w powiecie puławskim. Tamtejsi mieszkańcy także postanowili zainwestować w swoje zdrowie. Zbiórką na ten cel zajęła się fundacja „Ratujmy życie”.

 

Źródło,fot.: Grupa Azoty/http://blog.pulawy.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ