Partner serwisu
02 marca 2016

W tym roku włocławska spółka świętuje swoje 50-lecie i przypomina swoją historię

Kategoria: Z życia branży

W tym roku ANWIL świętuje swoje 50-lecie. Z tej okazji spółka postanowiła udostępnić internautom archiwum zdjęciowe z lat 1966-1978, co kwartał zamieszczając na stronie www.anwil.pl kolejne flippingbook-i w pełni odwzorowujące oryginalne kroniki Zakładów Azotowych „Włocławek”. Już od początku marca na stronie internetowej ANWIL-u można oglądać fotografie, obejmujące okres od 1966 do 1969 roku.

W tym roku włocławska spółka świętuje swoje 50-lecie i przypomina swoją historię

Flippingbook to interaktywny album, który umożliwia w internecie przeglądanie jego kart, wertowanie i przeszukiwanie treści, a także, dzięki funkcji przybliżania obrazu, zapoznanie się z detalami prezentowanych treści, ilustracji, czy – tak, jak w przypadku flippingbook-a przygotowanego przez ANWIL – zdjęć.

Oglądający będą mogli – oprócz zdjęć – zapoznać się m.in. z treścią kronik dziennych, opisujących historię powołania do życia Zakładów Azotowych „Włocławek”, których lektura z pewnością zainteresuje nie tylko włocławian. Jest to bowiem kapitalne świadectwo minionej epoki, ilustrujące życie w Polsce u schyłku lat 60-tych XX wieku.

Wizualna strona kronik jest dowodem, że zmysł artystyczny oraz umiejętności rysunkowe,  a także sztuka kaligrafii nie były pracownikom Zakładów Azotowych „Włocławek” obce. Dobór środków artystycznych jest również ciekawą ilustracją panujących wówczas standardów graficznych.

Do końca roku spółka opublikuje jeszcze trzy flippingbook-i z lat: 1970-1972, 1974-1974 oraz 1975-1978.

Kolejne kroniki z lat 1970-1972 już w czerwcu.

 

Źródło,fot.: ANWIL

Kronika dostępna pod adresem: http://www.anwil.pl/pl/dlamediow/informacje/Strony/Wspomnien-czar-czyli-ANWIL-przypomina-swoja-historie.aspx

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ