Partner serwisu
24 lutego 2016

Grupa PCC uruchomiła Portal Produktowy

Kategoria: Z życia branży

- Zależy nam, aby wyjść naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów. W jednym miejscu, jakim jest nasz Portal Produktowy, prezentujemy wszystkie wytwarzane przez nas surowce chemiczne – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes PCC Rokita SA.

Grupa PCC uruchomiła Portal Produktowy

Ponad 500 produktów i formulacji przemysłowych znalazło się w nowoczesnym, profesjonalnym Portalu Produktowym, który został udostępniony w sieci internetowej.

Wyszukiwarka produktów dla branży
Klienci zainteresowani branżą chemiczną znajdą tu substancje wykorzystywane m.in. w  przemyśle metalurgicznym, energetycznym, budowlanym, meblarskim, spożywczym czy farmaceutycznym, a także tych stosowanych w produkcji kosmetyków i środków higieny, klejów, czy też niezbędnych w procesie uzdatniania wody. Wachlarz produktów jest bardzo szeroki. Obejmuje surowce i dodatki specjalistyczne wykorzystywane przez producentów różnych branż przemysłowych.
Kluczowym celem opracowania i wdrożenia tego narzędzia jest skonsolidowanie oferty produktowej Grupy PCC i przedstawienie jej wszystkim interesariuszom w sposób rzetelny i kompleksowy.

Łatwy i szybki dostęp do oferty produktów
Nowa wyszukiwarka produktów chemicznych Grupy PCC, umożliwia użytkownikom  szybki i łatwy dostęp do szerokiej oferty produktów i formulacji chemicznych wytwarzanych na nowoczesnych instalacjach. Nowe narzędzie daje użytkownikom możliwość wyselekcjonowania surowców według konkretnych segmentów, branż przemysłowych, funkcji i aplikacji. Ważne jest to, że klient otrzymuje kompleksową informację o produktach, może pobrać broszurę informacyjną oraz dokumentację techniczną. Portal oferuje również możliwość zapisania się do newslettera,  za pośrednictwem którego zarejestrowane osoby będą cyklicznie otrzymywały  informacje na temat nowych produktów, ich właściwości i zastosowań aplikacyjnych. W następnych etapach zostanie on uzupełniony o kolejne,  przyjazne dla użytkowników funkcjonalności, tematyczne infografiki oraz informacje dotyczące np. regulacji prawnych, opisów branż i aplikacji.

– Jesteśmy przekonani, że  nowy serwis jest przydatnym i przyjaznym narzędziem  dla klientów, instytucji, uczelni i innych jednostek operujących w branży chemicznej. W dłuższej perspektywie pozwoli jeszcze bardziej umocnić pozycję wizerunkową i sprzedażową Grupy PCC w Europie i na świecie. Dążymy do tego aby nasz Portal był  wzorem dla internetowych wyszukiwarek produktów w branży chemicznej. Mamy w związku z tym szereg pomysłów, których na razie nie będziemy ujawniać. Czy wpłyną one znacząco na atrakcyjność Portalu? Ocenią to sami użytkownicy – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes PCC Rokita SA.

Praca nad efektywnością
Grupa PCC pracuje nad efektywnością we wszystkich kluczowych obszarach działalności. Jednym z nich jest również obecność w  Internecie. W kolejce do realizacji i wdrożenia czekają następne projekty. Już niebawem wszyscy interesariusze Grupy będą mogli obserwować ich rozwój w sieci i korzystać z nowych narzędzi w celach zarówno informacyjnych jak i biznesowych.

Strona www.products.pcc.eu została już uruchomiona i są na niej dostępne  wszystkie surowce i produkty chemiczne wytwarzane przez spółki należące do Grupy Kapitałowej PCC.

 

Źródło: PCC Rokita
fot.: freeimages

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ