Partner serwisu
25 stycznia 2016

Mieczysław Borowski: W statystykach wypadkowości był to dobry rok

Kategoria: Bezpieczeństwo

Człowiek nie jest tak przewidywalny, dlatego właściwe kompetencje i wysoka kultura techniczna zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa. UDT podejmuje wiele działań w tym zakresie. Z mocy ustawy o dozorze technicznym potwierdzamy kompetencje osób obsługujących, konserwujących i naprawiających urządzenia. Dodatkowo oferujemy im liczne szkolenia dokształcające. Prowadzimy też wiele innych działań prewencyjnych, które spotykają się z dużym zainteresowaniem i przynoszą oczekiwane rezultaty.

Jak ten rok odbił się w statystykach awarii, wypadków, remontów zakładów?
Statystyki wypadkowości za 2015 r. będziemy opracowywać, jak za każdym razem, do końca pierwszego kwartału 2016 r., ale 2015 nie odbiegał w tym zakresie od poprzednich. Mam nadzieję, że statystyki pokażą, że był to dobry rok.

Jakie są trzy najważniejsze dla pana wydarzenia 2015 roku?
Z perspektywy działalności UDT to przede wszystkim standaryzacja wykonywania czynności inspekcyjnych. Wymagała ona wprowadzenia rozbudowanego systemu informatycznego, który po raz pierwszy w historii UDT umożliwił nam pełną kontrolę nad procesami planowania, realizacji i rozliczania inspekcji. System jest dostosowany do nowego sposobu rozliczeń z klientami i aktualnego cennika. Dzięki temu uzyskaliśmy standaryzację i optymalizację organizacyjną badań technicznych. Drugim ważnym procesem, który udało nam się zrealizować w 2015 r., jest wprowadzenie elastycznego podejścia do potrzeb klientów, którzy oczekują wdrożenia najnowocześniejszych metod inspekcyjnych. Będziemy kontynuować współpracę w tym zakresie z największymi polskimi ośrodkami naukowymi i naukowo-dydaktycznymi. Trzecia sprawa, na którą chciałbym zwrócić uwagę, to rozpoczęcie przygotowań do wdrożenia w inspekcji nowych metod nieniszczących badań materiałowych, m.in. emisji akustycznej. Z tą metodą wiążemy duże nadzieje w zakresie usprawnienia inspekcji urządzeń ciśnieniowych.
środkowoeuropejska firma, znalazła się na liście 40 najbardziej wpływowych podmiotów światowego rynku chemicznego w rankingu organizowanym przez ICIS TOP 40 Power Players. Mam nadzieję, że ten wzrost polskiej chemii utrzyma się w 2016 roku.
 

Całą wypowiedź przeczytacie w magazynie Chemia Przemysłowa 1/2016

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ