Partner serwisu
28 grudnia 2015

BASF i Sumitomo Chemical badają możliwość zastosowania systemu in vitro na potrzeby procesu oceny bezpieczeństwa chemicznego

Kategoria: Chemia

21 grudnia firmy Sumitomo Chemical Co., Ltd. oraz BASF zdecydowały, że podejmą współpracę w obszarze badań w celu odkrycia bardziej zrównoważonego systemu in vitro na potrzeby procesu oceny bezpieczeństwa chemicznego.

BASF i Sumitomo Chemical badają możliwość zastosowania systemu in vitro na potrzeby procesu oceny bezpieczeństwa chemicznego

W ciągu ostatnich lat można było zaobserwować zwiększenie liczby restrykcyjnych przepisów odnoszących się do rejestracji produktów chemicznych wykorzystywanych w rolnictwie, produktów farmaceutycznych i zapotrzebowania na zwiększenie czynnika ludzkiego w badaniach dotyczących bezpieczeństwa. Z tych powodów Sumitomo Chemical i BASF podejmują działania mające na celu stworzenie systemu wspierającego tworzenie bezpiecznych produktów chemicznych przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na konwencjonalne badania na zwierzętach.

Pierwszym etapem Sumitomo Chemical i BASF w prowadzonych badaniach jest opracowanie nowej linii w pełni funkcjonalnych wyhodowanych komórek umożliwiających przeprowadzenie oceny bezpieczeństwa produktów chemicznych w sposób bardziej efektywny oraz dokładny od konwencjonalnych metod.

- W tym roku świętujemy 150. rocznicę powstania firmy BASF i możemy poszczycić się tym, że we wszystkich projektach zawsze byliśmy zaangażowani w Zrównoważony Rozwój. W tej współpracy łączymy siły obu firm w celu opracowania nowych metod pozwalających na zmniejszenie stosowania badań na zwierzętach - powiedział dr Peter Eckes, Prezes BASF Bioscience Research.

- Będziemy przyczyniać się do budowania zrównoważonego społeczeństwa poprzez dostarczanie bezpieczniejszych produktów chemicznych. W 100. rocznicę rozpoczęcia przez Sumitomo Chemical działalności z ogromną przyjemnością będziemy współpracować przy projekcie badawczym o tak wielkim znaczeniu społecznym - stwiedził Ikuzo Ogawa, Dyrektor Generalny Sumitomo Chemical odpowiedzialny za technologię, badania oraz rozwój.

Źródło: BASF

fot.: http://www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ