Partner serwisu
04 grudnia 2015

Nauka, technika, gospodarka – doświadczenia i perspektywy rozwoju

Kategoria: Z życia branży

24 listopada 2015 r w Ożarowie Mazowieckim odbyła się już III Konferencja „Nauka, technika, gospodarka – doświadczenia i perspektywy rozwoju” organizowana przez UDT. W corocznym spotkaniu wzięli udział klienci i partnerzy firmy z branż: chemicznej, paliwowej, gazowej, hutniczej, energetycznej, budowlanej, spożywczej i finansowej.

Nauka, technika, gospodarka – doświadczenia i perspektywy rozwoju

Konferencję otworzył prezes Urzędu Dozoru Technicznego – Mieczysław Borowski, przedstawiając tematykę tegorocznej edycji, której wspólnym mianownikiem było bezpieczeństwo techniczne i gospodarcze Polski.

– UDT stawia na partnerstwo i współpracę wspierającą rozwój i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom firm w kwestii zmniejszania kosztów dozoru poprzez wdrażanie zastępczych metod badawczych, badań materiałowych i kompleksowej diagnostyki instalacji przemysłowych - powiedział prezes Mieczysław Borowski.
 

Wśród wybitnych osobistości

Całe wydarzenie i jego wyjątkowość polegała na dynamicznej dyskusji w gronie wybitnych osobistości przedstawicieli sektora gospodarki, polskich ekonomistów, praktyków i teoretyków, doskonałych ekspertów ze świata nauki, techniki i biznesu.

Konferencja poświęcona była budowaniu platformy współpracy środowisk eksperckich w szerokim spektrum ich działania na rzecz popularyzacji wiedzy technicznej, podnoszenia innowacyjności małych i dużych przedsiębiorstw.

Podczas debat omawiane były zagadnienia związane z : cyberbezpieczeństwem gospodarczym Polski, rolą państwa w gospodarce oraz nowoczesnymi metodami badawczymi.

Uroczysta Gala

Po zakończeniu części merytorycznej wydarzenia odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostały wręczone statuetki Rankingu Lider Bezpieczeństwa Technicznego 2015 r. Tytuł Lidera Bezpieczeństwa Technicznego został przyznany przedsiębiorstwom utrzymującym najwyższy standard bezpieczeństwa technicznego i bezpieczeństwa pracy oraz wyróżniającym się ciągłym udoskonalaniem i innowacyjnością.

 

Więcej informacji o konferencji na stronie Urzędu Dozoru Technicznego

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ