Partner serwisu
27 listopada 2015

Unikalny projekt w Łodzi ma szansę zrewolucjonizować badania naukowe

Kategoria: Z życia branży

 - Nie tylko sam Analizator Rzeczywistych Układów Złożonych, ale cały kompleks naukowo-badawczy BioNanoPark, czyli najnowocześniejsze w Europie laboratoria bio i nanotechnologiczne to ogromna szansa dla Łodzi. – mówi Marek Cieślak, Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Unikalny projekt w Łodzi ma szansę zrewolucjonizować badania naukowe

Analizator Rzeczywistych Układów Złożonych jest już zmontowany. Urządzenie przeszło testy i zostało przekazane przez wykonawcę, firmę Ericpol, właścicielowi Technoparkowi Łódź.

 - Koniec prac firmy Ericpol to tak naprawdę początek intensywnej pracy naszego zespołu naukowego. Teraz muszą powstać algorytmy, które umożliwią w pełni wykorzystanie potencjału badawczego urządzenia. Na to potrzeba czasu. Ale ten czas to inwestycja, w przyszłości ARUZ sprawi, że badania będą tańsze i szybsze. - podkreśla dr Bogdan Wasilewski, prezes Technoparku Łódź.

 – Dzięki kompleksowo wyposażonemu centrum badawczo-wdrożeniowemu dla biznesu, Łódź znajduje się w czołówce miast stwarzających doskonałe warunki do rozwoju gospodarki opartej na wiedzy – mówi Marek Cieślak, Wiceprezydent Miasta Łodzi. – Kompleksowa oferta badawcza BioNanoParku i dostępność najnowocześniejszego sprzętu sprawia, że wielu przedsiębiorców będzie mogło znacznie skrócić czas potrzebny na testy niezbędne do wprowadzenia nowych produktów na rynek. Zamiast inwestować w wyposażenie działów rozwoju, firmy te mogą np. zlecić badania ekspertom z BioNanoParku, a zaoszczędzone środki zainwestować w swoją firmę. Dzięki temu Łódź uzyskuje przewagę konkurencyjną, stwarza warunki do pracy i rozwoju najlepiej wykształconym absolwentom wyższych uczelni, a także kreuje klimat przyjazny inwestorom – dodaje Marek Cieślak.

 

Źródło,fot.: http://technopark.lodz.pl

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ