Partner serwisu
27 listopada 2015

Kędzierzyn: Instalacja nawozów płynnych RSM

Kategoria: Z życia branży

25 listopada br. w Grupie Azoty ZAK S.A. oficjalnie otwarto instalację do produkcji nawozów RSM wraz z bazą logistyczną oraz zmodernizowany magazyn nawozów. Łączny koszt inwestycji to ponad 50 milionów złotych.

Kędzierzyn: Instalacja nawozów płynnych RSM

RSM
Zdolności produkcyjne nowej instalacji sięgną 100 tysięcy ton produktu rocznie. RSM to poszukiwany na rynku wysokoskoncentrowany nawóz azotowy w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Roztwór produkowany jest w trzech wariantach: 28%N, 30%N, 32%N dostosowanych do różnych temperatur transportu
i przechowywania.

Baza logistyczna
Ważnym elementem zrealizowanej inwestycji jest baza logistyczna. Dzięki niej Spółka włączy się do sieci dystrybucji nawozów płynnych, tworzonej przez Grupę Azoty. Integracja sprzedaży RSM pochodzących z zakładów Grupy Azoty w Kędzierzynie-Koźlu i Puławach pozwoli na zmaksymalizowanie efektu synergii.

- Inwestycja jest naszą odpowiedzią na wzrastający popyt na nawozy płynne. Dzięki niej dostawy do naszych Klientów będą mogły być realizowane ekspresowo, a zadowolenie klientów to od zawsze jeden z naszych priorytetów – podkreślał prezes Leszkiewicz.

Magazyn dla nawozów
Tego dnia Grupa Azoty ZAK S.A. oddała do użytku zmodernizowany magazyn do składowania nawozów saletrzanych, takich jak Salmag®, Salmag z siarką®, Salmag z borem®, ZAKsan® i Miksal.

 

Źróło,fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ