Partner serwisu
18 listopada 2015

Na rzecz promocji i rozwoju branży chemicznej i energetycznej

Kategoria: Z życia branży

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. wraz z opolskim Stowarzyszeniem „Park Przemysłowy Metalchem” i Kędzierzyńsko-Kozielskim Parkiem Przemysłowym zamierzają wspólnie podjąć działania na rzecz promocji i rozwoju branży chemicznej i energetycznej.

Na rzecz promocji i rozwoju branży chemicznej i energetycznej

Pierwszym efektem tej współpracy ma być wspólna organizacja kolejnych edycji Międzynarodowej Konferencji „Nowoczesne Technologie, Konstrukcje, Materiały dla Chemii i Energetyki” - najbliższa odbędzie się w listopadzie 2016 roku. 18 listopada podpisano list intencyjny w tej sprawie, jego sygnatariuszami zostali również prezydenci Opola i Kędzierzyna - Koźla, a także marszałek Województwa Opolskiego.

 - Jesteśmy przekonani o wadze wzajemnej współpracy środowisk biznesowo-przemysłowych zarówno z Opola, jak i Kędzierzyna-Koźla. Wiemy, że jej rozwój to nasza wspólna troska, a zarazem wielka odpowiedzialność. Właśnie dlatego byliśmy inicjatorami podpisania listu intencyjnego w tej sprawie – podkreśla Krzysztof Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A.

Sygnatariusze podpisanego dokumentu chcą, by stał się on początkiem szerokiej współpracy biznesowo naukowej, która pozwoli na pełne wykorzystanie ich wzajemnego potencjału. Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt porozumienia. To podjęcie wspólnych działań w celu umacnianiu wizerunku Opola i Kędzierzyna - Koźla jako miast przyjaznych przedsiębiorcom.

– Wierzę, że poprzez zapewnianie dobrych warunków rozwoju firm działających na terenie obu aglomeracji jesteśmy wstanie wysłać pozytywny sygnał do wszystkich potencjalnych inwestorów, którzy chcieliby rozpocząć działalność na Opolszczyźnie. To ważne nie tylko dla naszego regionu, ale także dla wszystkich firm takich, jak Grupa Azoty ZAK S.A., które już tu działają i mają ugruntowaną pozycję na tym rynku. Wzmacniając nasz region od strony biznesowej będziemy bowiem wzmacniać nas samych – przekonuje Krzysztof Kamiński.

Grupa Azoty ZAK S.A. wraz z innymi sygnatariuszami listu nie wykluczają, że w przyszłości wzajemna współpraca zostanie rozszerzona również o wspólne projekty badawcze, rozwojowe, a nawet wdrożeniowe. Szczegóły współpracy zostaną określone w odrębnej umowie, która ma zostać podpisana w niedługim czasie.

 

Źródło: Grupa Azoty

fot.:BMP

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ